Başbuğ Işık, bilgileri aktardı

Kütahya Şehremini Alim Işık, bu yıl 34.’sü Bilecik’te yapılan Millî Zirai Mekanizasyon ve Enerji Kongresi’ne konuşmacı kendisine katıldı.

1976 yılından günümüze büyüklüğünde hiç açıklık verilmeden gelenek haline mevrut Ulusal Zirai Mekanizasyon ve Erke Kongresi’nin 34.’sünü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ekincilik ve Tabiat Bilimleri Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü eş sahipliğinde Tarım Makineleri Derneği (TARMAKDER) ve Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliğiyle gerçekleştirilen Millî Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi’ne, Kütahya Şehremini Prof. Dr. Bilici Işık, konuşmacı kendisine katıldı.

Kongrenin amacı; ‘Zirai Mekanizasyon’ ve ‘Tarımda Erke Kullanımı’ alanlarında çalışmalar fail marifet insanlarını ayrımsız araya getirerek ilmî vukuf paylaşımını uydurmak, üniversitelerden araştırmacılar ile ilgilendiren departman ve amme kurumlarından uzmanları tıpkı araya getirerek mevcut durumu gitmek, yapılması müstelzim ilmî ve kurumsal çalışmaları ortaya koymak.

Kongreye katılan Başbuğ Işık, tarım ve enerjinin Türkiye’nin geleceği olduğunu ifade ederek, kendisinin böyle aynı kongreye nida edilmesinden kıvançlı olduğunu belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti. – KÜTAHYA

Share: