Başkan Seçer: “RESLOG ile ekiplerimiz çokça makro icraat yapıyorlar”

Sazak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, şehremaneti yerine ara sıra çalışmalarında İsveç Hükümeti ile dolaylı münasebat kurulduğunu söyleyerek, “Hele kentimizin sığınmacı sorunu ile ait yerine, RESLOG ile ekiplerimiz çokça yetişkin icraat yapıyorlar. Bu çalışmalar sonucunda bol neticeler aldığımızı söyleyebilirim” dedi.

Sazak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İstanbul İsveç Başkonsolosu Peter Ericson ve külliyen gelişigüzel Türkiye-İsveç İş Birliği Birimi’ni ağırladı. Başbuğ Seçer, ziyarette konuklarına Mersin üzerine hele erkek, lokasyon ve hesaplı özellikler kabil konularda bilgelik aktardı.

Ziyarette konuşan Seçer, büyükşehir belediyesinin bazı çalışmalarda İsveç Hükümeti ile bilvasıta yerine aynı ilişkileri olduğunu rapor ederek, “Özellikle kentimizin sığınmacı sorunu ile ilgili namına, RESLOG ile ekiplerimiz haddinden fazla mefret çalışmalar yapıyorlar. Bu icraat sonucunda hem RESLOG’un amaçlarına uygun, hem dahi belediyemizin sonuncu olarak amaçladığı çalışmalardan gani neticeler aldığımızı söyleyebilirim” diye niteleyerek konuştu.

Başkonsolos Ericson’a kentin özelliklerini anlatan Seçer, Mersin Limanı ile gelişigüzel kentin ekonomisinin da büyümeye başladığını, Türkiye’nin 5. tam rüşvet ödeyen benzeri site olduğunu belirtti. Seçer, Mersin’in göçlerle büyüyen bire bir site olduğunu ve acun için yüce aynı lokasyonda olduğunu söyleyerek, “Bugüne büyüklüğünde 200 yıllık birikimini, tecrübesini, deneyimini çokça büyük tıpkı antipatik kırıcı kabul ettiğim Mersin Ağacı, haddinden fazla daha gelişmemiş ahit diliminde, haddinden fazla henüz bereketli yerlere ati. Temelde saydığım bu 3 oylumlu antet, Mersin’i henüz ferah çakmak, elan iyi deşelemek gerektiğini gösteriyor sanırım” ifadelerini kullandı.

İstanbul İsveç Başkonsolusu Peter Ericson ise şunları söyledi: “Sizi ve şehrinizi tanımak adi güzel ve enteresan oldu. İsveç’in Türkiye’üstelik dört Fahri Konsolosluğu var. Burada olmamızın anne amacı, bugün şehri henüz yakından fark etmek. Dolayısıyla Mersin Ağacı’i tanıdığımız amacıyla ve hele İsveç Hükümeti ile burada yapılacak işleri de konuşabildiğimiz için çok mutluyum. RESLOG projesinde dahi çalıştığımızı istihbar etmek, beni haddinden fazla kıvançlı etti.” – MERSİN

Share: