Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Erbakan, Rize’de partisinin el kongresine katıldı Açıklaması

Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Rize’de partisinin 2. Süssüz Kongresi’ne katıldı.

Erbakan, İsmail Alp Firez Merkezinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dört bir köşesinde devlet kongrelerini yaptıklarını, Baştan Refah Partisi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Hükümetin iktisat ve ekincilik politikalarını eleştiren Erbakan, bu alanlardaki sorunların ancak Milli Görüş’le çözülebileceğini anlatım etti.

Erbakan, Budun İttifakı’na ilgili, “Aylardır tıpkısı cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen altı lime benzemez daima adına benzeri araya geliyorlar. Daha Çok bunlar kızıl gününe döndü. Toplanıp fotoğraf çektirip dağılıyorlar. Milletin derdiyle kaygılanmak yerine altın gününe bitmeme ediyorlar.” dedi.

Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

“en son HDP’ye vekillik vereceğiz mi? Vermeyeceğiz mi? diyerek tartıştılar. Zira HDP gizli ortak. Sürekli birbirleriyle tartışma içerisindeler. Bu 6 benzemez bugüne büyüklüğünde 30’u beraberce 6’sı birlikte masa yöneticisi olmak üzere umum 36 sefer tıpkısı araya geldiler. Hangi konuşuyorsunuz bu masada? 36 defa tıpkı araya geliyorsunuz beyninde bir nesep paketiniz var mı? Yok. Şu milletin canını yakan iktisadi krize ilişkin benzeri çözümünüz var mı? Yok. Ortaya ayrımsız cumhur reisi adayı çıkarabildiniz mi? Onu üstelik çıkaramadınız. Foto çektirip yiyip içip dağılıyorlar. Milletin derdi nerede, bunların anlamsız nerede. Bunlardan millete bir fayda gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz.”

Bir Tane listeyle seçime gidilen kongrede, Mehmet Akif Zerdeci baştan diyar başkanlığına seçildi.Share: