Batman’da 1000 polisli “erinç ve büzük” uygulaması

Batman’üstelik 1000 polisin katılımıyla geçim ve yiğitlik uygulaması gerçekleştirildi

İl Inanma Müdürlüğü ekipleri, güvenlik, yıldırı ve uyuşturucu gelmek üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan kişilerin yakalanması ve yanlışlık delillerinin ele geçirilmesine müteveccih faaliyet yaptı.

Kentin değişik noktalarında aplikasyon gerçekleştiren ekipler, durdurdukları araçları ve kişileri arama etti.

Uygulamaya katılan İl Güven Müdürü Yardımcısı Mehmet Fatih Ersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların huzurunu, duygusal ve dünyalık emniyetini temin etmek ile yanlışlık faillerinin yakalanması amacıyla uygulama yaptıklarını söyledi.

Kentin birçok yerinde gerçekleştirilen pratikte 1000 şahsiyet polis güçleri ekibinin görev yaptığını belirten Ersoy, “Varlık ve çekinmezlik uygulamamıza 27 Teşrinisani 2018’bile terörle uğraş şubesinde işyar arkadaşımız Birol Öztekin’in adını verdik. İlimizin genelinde methal ve çıkışlar, otoparklar, parklar, halkın tehlikeli olduğu alanlarda lazım yaya karakol gerekse de sabit taharri noktalarında uygulamamız bitmeme ediyor. Şu asıl büyüklüğünde arkadaşlarımızın yaptığı icraat üstelik aynı çokça aranan özlük yakalandı.” diyerek konuştu.

Share: