Batman’da Mehmet Akif Ersoy anıldı

Batman Valiliği yoluyla ve Batman Lisesinin organizasyonuyla 12 Mart İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 102. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u ihtifal programı düzenlendi.

Batman İl Kültür Merkezinde planlı etkinlikte, Batman Lisesi öğretmenlerinden Abdülhamit Yağmur vasıtasıyla yapılan günün meal ve önemini içeren konuşmanın ardından, “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy” adlı sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Program; şiirlerin okunması, oratoryo ve çalgı aleti dinletisiyle bitmeme etti. Degaje katılımlı anma programına Batman Vali Vekili Valör Tığ, Ilbay Yardımcısı Murtaza Ersöz, Garnizon Komutanı Albeni Tuğgeneral İhsan Kaplan, İl Açıkgöz Komutanı Albay Gaybubet Aşırı, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çipo, İl Güvenlik Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Milli Terbiye Müdürü Mahmut Kurtaran, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Aslan, TPAO Müdürü Mustafa Çipo, il yöneticileri, STK’lar ile vatandaşlar katıldı.

Anma programı koşma, kâtiplik ve suret dalında ve İstiklal Marşı’nı adamakıllı kıraat yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin sunma edilmesinin peşi sıra serencam buldu.

Batman Türk Telekom Rum Lisesi öğrencisi Nubahar Uğrun, İstiklal Marşı’nı en pir kıraat yarışmasında bir numara oldu. – BATMAN

Share: