Bayburt ve Erzurum beyninde oynan cirit maçı renkli görüntülere sahne oldu

Bayburt ve Erzurum arasında oynan cirit oyunu maçı renkli görüntülere manzara oldu

Ciritçinin attan tedenni hatırat kamerada

BAYBURT – Bayburt ve Erzurum beyninde oynanan hukuk maçı mülevven görüntülere hayal olurken, benzeri ciritçi attan düştü.

Ata sporu cirit denilince akla gele iki illerden Bayburt ve Erzurum ülfet müsabakasında tıpkı araya geldiler. Bayburt Süvari Spor Kulübü Erzurum’dan Bayburt’a mevrut Ay Şans Süvari Spor Kulübünü misafir etti. Cirite dair maharetlerini sergileyen seçme iki pakt, izleyenlere keyifli anlar yaşattılar. Rekabetin efdal olduğu maçta temas iki takımda ebedi dostluğa uygun şekilde oyun sergileyerek savaş ettiler. Hafta sonu olmasına karşın Bayburt’tan ve Erzurum’dan mevrut izleyiciler müsabakaya kırıcı ilişki gösterdiler. İkinci yarıda cirit oyunu değneklerinin havada uçuştuğu maçın son 15 tezce ‘kara cirit oyunu’ denilen tek kurala sadık olmadan, ciritçilerin yakından polo fırlattığı ve anif bir savaşım sergilediği oyunda nefesler tutulurken, Bayburt Süvari Spor Kulübünün bire bir oyuncusu sert mücadelede atını taharri edemeyerek attan düştü. Apar topar atını kaldıran aktör, mücadeleye kaldığı yerden bitmeme ederken o anlar da çökertme telefonuyla her an kaydedildi.

Kazananın hukuk olduğu müsabakada Erzurum Ay Talih Süvari Spor Kulübü başkanı Mükremin Dumlu Bayburt’ta olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, kulübünü Bayburt’ta ağırlayan Bayburt Süvari Spor Kulübü başkanı Arif Köprücü’ye teşekkür etti.

Ata sporu ciriti iki kardeş site namına ülfet maçıyla sergilediklerini bildiren Bayburt Atlı Spor Kulübü başkanı Arif Köprücü ise “Bugünkü misafirimiz Erzurum havza şampiyonu Erzurum Kamer Talih Süvari Spor Kulübü. Kendilerine çok teşekkürname ediyoruz, şehrimize onurlandırma ettiler. İki cömert şehrin bayrı geleneği olan dede sporu olan ciriti canlandırdık. Tamlık seyircilerimizin ayağına esenlik” diye niteleyerek konuştu.

Share: