Bayburt’ta çiftçilere ekipman dağıtıldı

Küçükbaş hayvancılığı yükseltmek, evcil soy koyun yetiştiriciliğini yetiştirmek, yaygınlaştırmak, koyunculuğun ast yapısının geliştirilerek kırsalda kıvrak vatandaşların sahn standartlarını arttırmak üzere hazırlanan projeler çerçevesinde eskimemiş endüstri sitesinde çiftçilere takım dağıtımı yapıldı.

Ekipman dağıtım törenine Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, DOKAP Başbuğ Yardımcısı Onur Çıpa, Tarım ve Orman İl Müdürü Selami Ersen, Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe, bölüm temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Ilbay Epcim, hayvancılık noktasında Bayburt’un mefret benzeri birikime eş olduğunu kaydetti.

Epcim, bu çerçevede koyunculuğun geliştirilmesi ilkin almak için önemli icraat gerçekleştirdiklerini anlatarak, “4 nüsha cıvıl cıvıl koyun banyoluğu, 4 nüsha kırkım makinesi, 1 skor bileme makinesi ve 105 litre foksim enerjik maddeli ektoparaziter merhem alımı yapılarak çiftçilerimizin hizmetine sunuldu. Bunun birlikte 35 üreticimize 35 adet otağ tipi koyun zehirli ve 27 üreticimize 27 adet turist güdücü evi dağıtımı ve 148 üreticimize 691 adet maden kucak yemliği dağıtımı yapıldı. Yapılan projeler ile 3 milyon 742 bin yatırım işlenmiş oldu” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Vali Epcim ile protokol mensuplarınca çiftçilere takım dağıtımı gerçekleştirildi. – BAYBURT

Share: