Bayburt’ta KADES ile ilgilendiren icraat çabukluk kesmeden bitmeme ediyor

Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü Topluluk Destekli Polislik Bölüm Müdürlüğünce 2022 yılında Bayburt’ta bulunan okullar, Kur’an kursları, yurtlar ve üniversite özellikle kalkışmak için, İl Milli Müdürlüğü, İl Keyif Müdürlüğü, Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Toplumsal Güvenlik Kurumu, Karayolları Büro Müdürlüğü, 112 Ivedili Davet Merkezi Müdürlüğü, Yaşlılar Yurdu, Kemiksiz Hayat Merkezi ve Kodes kadar kurumlar müzakere edilerek, vatandaşlar ve kamu personelleri Karı Bindi Uygulaması(KADES) üzerine bilgilendirildi.

Ziyaretlerin yanı sıra risale, ası çalışmaları yürüteç Sosyete Destekli Polislik Şubesi personellerince toplamda 3 bin 836 kişiye KADES uygulaması için bilgilerin meydan aldığı broşürler dağıtıldı.

Bununla birlikte KADES uygulamasını telefonlarına indirmek isteyen 702 kadın vatandaşa TDP ekipleri koruyucu olurken, yine ekiplerce ‘Kadına El Lakırtı-ka-maz!’ sloganıyla 264 koca, bahis için bilgilendirildi. Öte yandan herif yoğunluğunun bulunduğu yerlere 106 nüsha KADES mevzulu afişler asılmış olup, icraat devam ediyor. – BAYBURT

Share: