Baykar tayyare mühendisi Tarık Kesekci kabri başında anıldı

Bursa’birlikte sabık yıl gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden Genç İHH gönüllüsü, Baykar uçak mühendisi Tarık Kesekci üzere Nevşehir’deki kabri başında yâd töreni düzenlendi.

Tüvana İHH Nevşehir Teşkilatı yoluyla Taşlıbel Mezarlığı’nda gerçekleştirilen programda, Kur’an-ı Bonkör okundu.

Tüvana İHH Nevşehir İl Sorumlusu Mehmet Berat Tural, Kesekci ve yanı sıra hayatını kaybeden zinde arkadaşlarını rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Kesekci’nin 26 yıllık ömrünü sükse ve iyiliklerle donattığını kaydeden Tural, “Nazik, kökten sürme ve ermiş bire bir yürüyüşle dört yiğidimizi güzeşte yıl zaman toprağa vermiştik. Rabbimizin merhametiyle pazar ettiğine ve şüheda zümresine yazdığına şüphemiz bulunmayan.” dedi.

Kesekci’nin yakınları ve vatandaşların bile katıldığı program duayla sona erdi.

İstanbul Canlı İHH’nin Bursa’de düzenleyeceği Teknoloji Kampı’na akmak amacıyla yola sâdır gençlerin bulunduğu otomobil, 27 Son Teşrin 2021’de İstanbul- İzmir Otoyolu Selçukgazi Viyadüğü mevkisinde M.H’nin kullandığı tıra arkadan çarpmıştı.

Kazada, İstanbul Genç İHH Başkanı ve Türk Telekom bilgelik mühendisi Kaan Talip Tığlı (25), Genç İHH personeli Muratcan Kaya (21), YediHilal Teknoloji Takımları Sorumlusu Yusuf Taha Göktaş (22) ile Baykar uçak mühendisi ve İHH gönüllüsü Tarık Kesekci (26) hayatını kaybetmişti.

Share: