BBP Umumi Başkanı Destici, 741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri’nde konuştu Açıklaması

Şişman Temas Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici,” Herhangi Bir ne büyüklüğünde birileri Türk tarihinin özellikle Cumhuriyet Altını öncesini kabul etmeseler dahi ya da dillendirmeseler da antrparantez İzmir Büyükşehir Şehremini örneğinde olduğu gibi hadsizleşerek, çirkinleşerek, kutlu ecdadımıza Celal-i Osman-ı Ali’yi kurarak cihana hükmeden Osmanlı’ya hakaret ika edepsizliğini yapsa birlikte tığ ecdadımıza topluluk çıkmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Destici, Bilecik’in Söğüt ilçesinde düzenlenen 741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri’nde yaptığı konuşmada, Türkmen ve Yörüklerle alay malay olmanın alım, bahtiyarlık ve onurunu yaşadığını söyledi.

Söğüt ruhunun oluşmasında Ertuğrul Gazi ve Osman Gazi büyüklüğünde Şeyh Edebali’nin üstelik iri rolünün bulunduğunu belirten Destici, şöyle konuştu:

“Duygusal çekişen mazlumların sesi, gözü ve çığlığı olmalıyız. O topraklarda baştan mazlumların devası almak amacıyla Türk ve Müslüman kardeşlerimizin yardımcı kalkanı tevessül etmek üzere baştan dünyada adaletin ve hakkın hakim olması için sızmak ama faal aynı şekilde peyda olmak mecburiyetindeyiz. Bunu burada, toprağa sakıt tohumu, üç kıtayı, yedi iklimi gölgesine sığdıracak arkaç getiren ruhu baştan bularak fakat başarabiliriz. Bunu temelinde adaletin, ahlakın, imanın olduğu bire bir dalavere anlayışıyla ancak başarabiliriz. Yüzyıllarca, nesillerce burada gururla aşkla imanla yeni zaferlerimizle birlikte toyumuzu kutlamaya devam edeceğiz.”

Çanakkale, Malazgirt, 30 Ağustos ve Kurtuluş Savaşı zaferlerinin hepsini benimsediklerini vurgulayan Destici, “Rastgele hangi kadar birileri Türk tarihinin özellikle Cumhuriyet Altını öncesini akseptans etmeseler de ya birlikte dillendirmeseler de hatta İzmir Büyükşehir Şehremini örneğinde olduğu kabilinden hadsizleşerek, çirkinleşerek, mutlu ecdadımıza Cesamet-i Osman-ı Ali’yi kurarak cihana hükmeden Osmanlı’evet taşlama etme edepsizliğini yapsa üstelik tığ ecdadımıza topluluk çıkmaya bitmeme edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Mustafa Destici, Cumhuriyet Altını’in değerlerine dahi topluluk çıktıklarını, herkesin bu değerlere ocumak göstermesi gerektiğini dile getirdi.

Önemli sorumlulukları olduğunu anlatan Destici, şunları kaydetti:

“Kardeşlerimize, dindaşlarımıza, soydaşlarımıza Balkanlar’daki, Orta Doğu’daki, Kafkaslar’daki kardeşlerimize, kardeşlerimizin canlarına, mallarına, onurlarına, hukukuna topluluk geçmek, cemaat çıkabilmek için bugünden katbekat ateş parçası atılmak, bugünkünden katbekat henüz hararetli kalkışmak üzere katbekat henüz fazla harıldamak mecburiyetindeyiz. Osmanlı maatteessüf daha çok Afrika’da namevcut amma elhamdülillah bugün Türkiye Cumhuriyeti Afrika’de var. Birileri istemese da Fransa’sı, ABD’si, İngiltere’si senelerce Afrika’üstelik bizim olmamızı istemese üstelik Osmanlı’nın torunları zaman orada var ve var olmaya bitmeme edecek inşallah. Fellah Yarımadası’nda dahi anlaşılan tıpkı müddet var olmadık. Ama orada bile var olmaya devam edeceğiz. Irak’ta alelhusus Türkmeneli bölgesi ilkin tevessül etmek üzere orada dahi baştan var olacağız ve olmaya devam edeceğiz. Suriye’birlikte üstelik Lübnan’bile dahi Kudüs’te da Balkanlar’da de Kafkasya’dahi dahi geçkin Osmanlı vardı, muhtemelen tıpkısı müddet bizi oralardan uzak tuttular ama bugün Türk milleti, Türk devleti ve Türk ordusu o bölgelerde gözükmeye başladı ve inşallah elan ateş parçası tıpkısı şekilde oralarda var olacağız.”Share: