BBP Umumi Başkanı Destici’den Malazgirt Zaferi mesajı Açıklaması

BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici, Türk milletinin, varlığına yönelen tehditleri tarihin rastgele döneminde ve şerait ne olursa olsun bertaraf edebilecek güce ve iradeye eş olduğunu sayısız örnekle gösterdiğini ve göstermeye bitmeme ettiğini kaydetti.

Destici, Malazgirt Zaferi nedeniyle yaptığı yazılmış açıklamada, 26 Ağustos 1071 tarihinde Sultan Alparslan’ın komutasında kazanılan Malazgirt Zaferi’yle, o tarihten yüzyıllar öncesinden itibaren Türklere ilişkin izlerin bulunduğu Rum topraklarının siyasi olarak Mutekit Türklerin hakimiyetine girdiğini ve mikro olduğunu belirtti.

Mustafa Destici, o tarihten itibaren zaman yaşanılan toprakların kül dünyada “Türkiye”, yani “Türklerin Vatanı” yerine adlandırıldığına ve tanındığına bel etti.

“Özgür ve hür yerine yaşamaya bitmeme edeceğiz”

Malazgirt’ten bugüne sayımsız imha ve engelleme girişimiyle karşılaşıldığını, zor günlerin, fetret dönemlerinin olduğunu ama bütün kazanıldığını vurgulayan Destici, şunları kaydetti:

“Ülkemize ve milletimize yönelik saldırılar, bazen işgal ordularıyla, kimi zaman terör eylemleriyle, arada bir darbe ve çarpış girişimleriyle, ara sıra kazançlı, askeri, siyasal, itikadi baskılarla, kimi vakit bile milletimizin birliğini ve bütünlüğünü garaz kayran dezenformasyonlarla gerçekleşti, gerçekleşmeye devam ediyor.

Hiç zahir çıktı birlikte benzer emellerle ve girişimlerle karşılaşacağız. Amma koşullar ne olursa olsun, bu topraklarda var olmaya, bağımsız milletvekili ve mutlak namına yaşamaya devam edeceğiz.

Türk Milleti, varlığına yönelen tehditleri, tarihin gelişigüzel döneminde ve koşullar hangi olursa olsun, yalnızca kaldırılmış edebilecek güce ve iradeye cemaat olduğunu, tarihin kaydedildiği günden beri sayısız örnekle gösterdi, göstermeye bitmeme ediyor. Milletimizin, ordumuzun terhis edildiği, silahlarının elinden alındığı günlerde, yedi düvele karşı dahi yenilmediğini arkadaş ve düşman herkese yeniden hatırlatıyorum.

Küçük Asya’yu bize vatan özne, Malazgirt’ten, 23 Ağustos-13 Ilkgüz 1921’üstelik zafere ulaşan Sakarya Düzlük Muharebesi’ne ve gene 26 Ağustos 1922’dahi başlayan Şişman Taarruz’a başta Padişah Alparslan, Gazi Mustafa Kemal Kâmil ve onların zırh arkadaşları kalkmak amacıyla şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum.”

Share: