Bekçilerin aynasız kovalamacası film sahnelerini aratmadı

Aksaray’birlikte pratikte durdurulan araçtan inerek kaçan sürücü ile bekçiler arasında yaşanan kovalamaca film sahnelerini aratmadı. Şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, yanında kâin ve silahla yakalanan arkadaşı, “Eş beni vursun mu?” diye kendini savunarak, “Ego vurulduktan sonra geliyorsunuz” deyip polisleri suçladı.

Olay, Öz Mahallesi 652. sokakta yaşandı. Edinilen bilgiye göre, kentin yaşayış ve hamaset ortamının sağlanması amacıyla İl Itimat Müdürlüğüne sınırlanmış Asayiş Şubesi ekipleri ile mahalle ve çarşı bekçileri eliyle gerçekleştirilen uygulamada durumundan şüphelenilen 68 EE 629 plakalı Tofaş ayraç otomobile “dur” ihtarında bulundu. Aplikasyon noktasına yaklaşan sürücü araçtan inerek sâri yerine kaçmaya başladı. Beraberinde sâri adına kâin can kaçamadan polis ve bekçiler yoluyla yakalanırken, başka bekçiler kaçan sürücünün peşine düştü. Sürücünün kaçtığı istikamete doğru binaların bahçe duvarlarından atlayarak şahsın peşine sakıt bekçiler kısa sürede bölgeyi kuşatma altına aldı. Adeta film sahnelerini aratmayan kısa sürekli kovalamacada güdücü bekçiler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Ruhsatsız tabanca ile yakalandı, “Ego vurulduktan bilahare geliyorsunuz” deyip polisleri suçladı

Araç başına getirilen güdücü Taner K. (41) ve Cemil G. (43) bekçiler tarafından kelepçelenerek işsiz kuzuluk getirildi. Bu tam araçta Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde arama özne nokta ve polisler Cemil G.’ye ait umum çantasında aynı nüsha ruhsatsız tabanca, 30 gram metamfetamin ve ayrımsız hacim kötü maddesi ele geçirdi. Güdücü ve arkadaşı hakkında yapılan Genel Vukuf Taraması (GBT) sorgulamasında çoban Taner K.’nın “Cerh” suçundan arandığı ve bu yüzden kaçtığı tayin edildi. Polis Güçleri ekiplerinin “Sebep cebe taşıyorsun?” sorusuna bağırarak, “Adam beni vursun mu?” diye niteleyerek karşılık veren Cemil G. polis ekiplerine sinirlenerek, “Ego vurulduktan sonraları geliyorsunuz” diyerek polis güçleri ekiplerini suçladı.

Öte yandan görüngü hesabına gelen şüphelilerin Samet isimli arkadaşı polis güçleri memurlarına arkadaşlarını erkin bırakması üzere tafsilatlı müddet vasıta döktü. Arkadaşına birlikte sinirlenen Cemil G., “Çekil git şuradan. Ağzını kırarım, dişlerini dökerim” diye bağırdı. Çoban ve arkadaşı gözaltına alınarak sorgulanmak amacıyla İl Güvenlik Müdürlüğüne götürüldü.

Olayla ilişkin sormaca başlatıldı. – AKSARAY

Share: