Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Alım, Kastamonu’daki ad çekme çekimine videoteyp konferansla katıldı Açıklaması

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Kurum, “Elan benzeri yıl üstelik dolmadan 220 gün kabilinden haddinden fazla gücük bir sürede Bozkurt ilçemizde 2 üretimlik ile 52 iş yeri, Abana ilçemizde ise 40 gelişim haiz olmak için toplamda 2 üretimlik, 92 gelişim yerimizi tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Gelgel, geçen sene Kastamonu’üstelik meydana gelen hâkim felaketinde mağdurluk yaşayanlar üzere Bozkurt ve Abana ilçelerinde ayrı ayrı planlı ad çekme çekilişi törenlerine, video konferans yöntemiyle katıldı.

Abana ve Bozkurt’ta meydana mevrut selde dükkanların, hareket yerlerinin ve uran alanlarının iri engel gördüğünü anımsatan Çalım, adi endüstri inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi projelerini 1 Ilk Teşrin 2021’dahi başlattıklarını belirtti.

Yapı İşleri Umumi Müdürlüğü yoluyla, saha tesliminin ilk anından itibaren büyük ve hararetli bir faaliyet yürüttüklerini anlatan Çalım, şöyle devam etti:

“Henüz bir sene üstelik dolmadan 220 devir gibi çokça bodur tıpkısı sürede Bozkurt ilçemizde 2 fabrika ile 52 gelişim yeri, Abana ilçemizde ise 40 aksiyon sığmak üzere toplanmış 2 üretimevi, 92 hareket yerimizi tamamladık. Demincek ayakyolu bu sanayi sitelerimizin ad çekme çekiminde ve tesliminde. Konutlarımızı bile adım hamle teyit edeceğiz. Kastamonu Bozkurt, Sinop Ayancık ve Bartın’da afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte zinde ve güvenli 1196 konutumuzun ve köy evlerimizin inşası çıktı tamamlanıyor.”

Kastamonu ve bölgesindeki gelişmeleri çokça yakından izlem ettiklerini bile tamlayan Gurur, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, daima sizlerin birlikte olacağız. Sanayi sitemizin, aksiyon yerlerimizin Bozkurt’a, Abana’ya, Kastamonu’ya, doğruluk sahibi esnaf kardeşlerimize ve ailelerine artımlı kazançlar sağlamasını talep ediyorum.” dedi.Share: