Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te gündemi değerlendirdi Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Aydın Çebi, Beşiktaş’ın bu sene herhangi bir zamanki üzere şampiyonluğa oynayacağını belirterek, “Ayrımsız, bu yıl bu takım şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki grup yüce. Dört, yabancı sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor.” dedi.

Çebi, Kabadayı Çipo Polat AŞ’nin eski umumi müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze töreni için geldiği Karabük’te gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Seçme sezon olduğu kabilinden bu sezonda de şampiyonluğa oynayacaklarını vurgulayan Çebi, “Şampiyonluğa oynadığımızın işaretlerini takımın performansında görüyoruz. Hocamdan çokça memnunun. Temas spor adamı eleştirilebilir, bu işin doğasında var çünkü insanoğlunun sunma ongun bildiği madde futbol, bütün futboldan çok bol anlıyor.” diye niteleyerek konuştu.

“Bedeli çetin peki, bura Beşiktaş”

Yapılan eleştirilere dikkati çeken Çebi, şöyle bitmeme etti:

“Bire Bir, bu sene bu bando şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki grup balaban. Dört, yabancı sayısında bu kadar ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor. Genişlik önemlisi ‘Bu hakemler lütfen gitsin yerine yenileri gelsin.’ derken ben gailesiz arkadaşları kastettim. Ego bozuk hakemleri güya hakeza kötülüyormuşum kadar algılanıyor, hakeza tıpkısı özdek bulunmayan. 30 yaşındaki benzeri futbolcuyu gönderip ayrımsız topluluk gençleşmeye çalışırken neden TFF gençleşme hareketlerini başlatıp bile güre çocuklara düzlük vermiyor. Ego bunun tartışılmasını açtım ama maalesef hakemler bizim üzerimizde halen tepinmeye bitmeme ediyorlar. Bedeli vahim olur, bura Beşiktaş, ego değilim hoppadak. Adam tıpkısı zümre, üzülürse çokça üzer.”

Dinç oyuncuların transferlerinin sorulması konusunda dahi Çebi, dinç Türk aktör transferlerin Türk futbolunun yanında Beşiktaş’a de yardım vermesi amacıyla yapıldığını aktardı.

“Temiz’in koşmadığı hararet yeri yoktu Beşiktaş’ta”

“Biz o gençleri oynatmaya çalışıyoruz.” diyen Çebi, şunları kaydetti:

“Altyapıdan mevrut Berkay, her hangi kadar Başakşehir maçında yenildiysek dahi ona ne kadar düz verdiğimizi cümle gördü. Pozitif, önlerinde Soylu ağabeyleri var. Soylu’e taraftarlarımız ara sıra küsüyor kızıyor amma az buçuk yanlış oluyor. Necip’in koşmadığı hararet yeri yoktu Beşiktaş’ta. Dolayısıyla bu camia gelişigüzel ant üzere altyapısından mevrut Temiz Uysal’a imtina etmek ve sadakat yayımlamak zorunda. Bunu dahi umarım daha çok yapacaklardır.”

Çebi, futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini kabul etmediğini belirterek, “Kimsenin, alelhusus altyapıdan mevrut, temas hararet hesabına itfaiye aracı eri üzere koşmuş Temiz’e bahis söylenmesini katiyen akseptans etmiyorum. Soylu halen bizdedir ve bizde olmaya dahi devam edecektir. Bari bilcümle altyapıdan mevrut çocuklarımız Soylu kabil kulüplerine merbut, ilişkinlik duygusu içerisinde olsun. Necip’in yaptığını yapamayan çokça futbolcumuz oldu maatteessüf altyapıdan gelen.” değerlendirmesinde bulundu.Share: