Bilecik Belediyesi Matematik Müzesi’ne Kırıcı İlgi

Bu yıl binlerce öğrencinin hesap dersini severek ve dokunarak öğrenme imkanı bulduğu Matematik Müzesi’nde terbiye faaliyetleri bitmeme ediyor.

‘Matematiğe Dokunmayan Kalmasın’ sloganıyla öğrencilerin ağırlandığı Hesap Müzesi’nde ziyaretçiler, matematiği değişik materyallerle dokunarak ve severek öğrenme imkanı buluyor.

Belediye Başbuğ Vekili Melek Cıda Subaşı’nın mümasil ilgisi ve takibiyle sürdürülen terbiye çalışmasında ehlihibre eğitmenler, öğrencilere birçok konuda bilgiler sunuyor.

4 HAFTADA BİN 300 LİSE ÖĞRENCİSİ MATEMATİK MÜZESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Bilecik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü iş birliği ile Matematik Müzesi’nde 4 haftada 9 değişik liseden (lise 1 ve lise 2) dershane öğrencileri ağırlanırken, müzeyi konuşma fail mektepli sayısı toplamda bin 300’e ulaştı.

15 Orak Ayı Şüheda Anadolu Lisesi, Bilecik Kız Küçük Asya İmam Hatip Lisesi, Bilecik Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilecik Şeyh Edebali Rum İmam Hatip Lisesi, Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi, Hayme Ana Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi, İbni-i Sina Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi, Yâren Arslan Öztürk Haber Lisesi ve Yavuz Essah Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi öğrencilerinin müzeyi ziyaretinde erişim, Bilecik Belediyesi araçlarıyla ücretsiz olarak karşılandı.

Share: