Bilecik Mülakatı düzenlenen konferansta anlatıldı

Bilecik Belediyesi ve Site Konseyi işbirliğiyle; 5 Fasıla 1920 Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Bilecik ziyareti ve Bilecik Mülakatı’nın 102. yılı nedeniyle konferans düzenlendi.

Şeyh Edebali Firez ve Kurultay Merkezinde gerçekleştirilen konferansta, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden Doç. Dr. Taner Bilimci ve Doç. Dr. Yâren Arıkan, bahis karşı mufassal bilgiler verdi. Bilecik Uray Başkan V. Ferişte Mızrak Subaşı, belediye komutan yardımcıları, şehremaneti meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasal parti yöneticileri ve öğrencilerin katıldığı konferans şişman bire bir gönülden izleme edildi.

Konferans sonunda katılımcılara teşekkürname fail Komutan V. Ferişte Cıda Subaşı, “Zer akademisyenlerimizden çok artağan ve domuzuna tıpkısı yemek dinledik. Katılan herkese teşekkürname ediyor, programın düzenlenmesinde emeği olanlara antrparantez şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konferans, Komutan V. Subaşı ve Atatürkçü Karın Derneği Bilecik Büro Başkanı Rasim Yıldırım’ın Doç. Dr. Arıkan ve Âlim’e bergüzar taktimiyle sona erdi. – BİLECİK

Share: