Bilecik Uluslararası Turizm Ticaret Fuarına yerini aldı

Türkiye’nin yeryüzü balaban turizm platformu olan TTI İzmir Arsıulusal Turizm Tecim Fuar ve Kongresi’nde Bilecik üstelik yerini aldı.

Sektörün önde mevrut profesyonellerini 16’ncı sefer benzeri araya getirmeye ve sektörel fırsatlar sunmaya başlayan Travel Turkey İzmir’birlikte iletişim ve hareket bağlantıları kurmanın genişlik hızlı ve emin yolu adına ulusal ve uluslararası turizm paydaşlarını bir araya getiriyor. Travel Turkey İzmir’üstelik Bilecik İl Ekin ve Turizm Müdürlüğü, Osmaneli Şehremaneti Başkanlığı, Pazaryeri Belediye Başkanlığı, Gölpazarı Uray Başkanlığı ile Söğüt Kaymakamlığı ortaklığında Bilecik standı evcil ve yabancı ziyaretçilerini ağırlıyor.

“Lefke nesiç ürünleri ile ayva nar lokumu, salça tarhana çorbası, erişte ve ayvaya rabıt iri”

Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, Bilecik’in tarihi tabii ve zevk güzelliklerinin birlikte, taşıdığı tarihi misyonu, yöresel lezzetleri ve turizm potansiyeli ziyaretçileri hayran bıraktığını belirterek, “Şehrimizin kültürel ve turistik değerleri tanıtılır iken sair yandan Osmaneli esenlik turizmi, Pazaryeri ve Gölpazarı ekoturizm rotaları rabıta görüyor. Ayrıca şehrin lokal ve gastronomi değerleri bent görüyor. Gölpazarı uhut, ardıç ve nar sirkeleri, bal, incitici kekikleri, tarhana çeşitleri, özel endemik bitki yağları rabıta odağı olurken; Pazaryeri’nin çömleği, mevsimi olan boza ve tahin helvası misafirlerin beğenisine sunuyor. Osmaneli ilçesinin tarihi evleri, İçmeler tesisleri, yöresel halk sanatları olan sepet örgü ve tarihi Lefke oluşum ürünleri ile ayva nar lokumu, salça tarhana çorbası, erişte ve ayvaya bandaj şişman” dedi.

“Sene süresince yapılacak cevelan organizasyonlarında müspet artım bekliyoruz”

Bircan açıklamasının devamında, “Tarihe adını kızıl harflerle yazdıran dirilişin kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik’imizin millî ve arsıulusal arenada tanınırlığı ve markalaşması adına turizm potansiyelini arttırmak, turizm gelirlerini yıla yansıtmak ve turizm pazarında hak ettiği değere görmek yerine İzmir fuarındayız. Ulusal ve Arsıulusal birçok turizm paydaşlarının tıpkı araya geldiği bu cesim fuar ve kongrede Bilecik namına düz almaktan mutluluk duyuyoruz. Şehrimizin fuarda ayrı bent ve derece görmesi bizleri haddinden fazla bahtiyar ediyor. 2023 turizm stratejilerimize yayılmak ve şehrimizin turizm potansiyelini arttırmak hesabına bulunduğumuz bu fuarda sene içre yapılacak devir organizasyonlarında müspet çoğalma bekliyoruz. Bittabi ki bu şehrimizin kazançlı melfuf değerine müspet yansımalara etken olacağını umuyoruz. Bu koskocaman fuara katılma temin etmek amacıyla bizlere desteklerini esirgemeyen başta Bilecik Valimiz Dr. Eksiksizlik Kızılkaya ve bindi olan cemi şehremaneti başkanlarımıza teşekkürname ederiz” dedi. – BİLECİK

Share: