Bilecik Valisi Kızılkaya eğitim bilimi yatırımlarını denetledi

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya’nın kentte ihya ve onarım çalışmaları bitmeme fail okullarda incelemelerde bulunduğu bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Ilbay Kızılkaya’nın İl Özel İdaresinde planlı Terbiye Yatırımları Yorum Toplantısına katılarak İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Seda Bayrakçı, İl Milli Yetişek Müdürü Mustafa Sami Akyol ve kurum yetkililerinden çalışmalar üzerine vukuf aldığı belirtildi.

Toplantının peşi sıra Kızılkaya’nın tamir ve güçlendirme çalışmaları ölçülü okulları incelediği anlatım edildi.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Kızılkaya, öğrencilerin daha gür şartlarda terbiye alabilmeleri üzere çalışmalara başladıklarını ve sürecin metin ayrımsız şekilde tamamlanması üzere vacip takibi yaptıklarını kaydetti.

İl merkezi ve ilçelerde, “Çevre Dostu 1000 Meslek Projesi” kapsamında 7, “10000 Meslek İyileştirme Projesi” kapsamında 17 meslek ile bunlara eklenmiş kendisine 26 okulun onarımıyla birlikte Bilecik genelindeki 50 okulda ıslah ve tamirat çalışması yürütüldüğünü kaydeden Kızılkaya, “Tahminî 25 milyon lira bütçeyle yürütülen çalışmaları sürekli sahada ve masa üzerinde izleme ederek eğitim bilimi ve talim dönemi başlayana büyüklüğünde bitirilmesi üzere vacip talimatları vermiş bulunuyoruz. Eğitim ve öğretime verdiği önem ve bizlere sağladığı desteklerden çevre ilkin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milli Terbiye Bakanımız Mahmut Özer’e şükranlarımı sunuyorum.” ifadesini kullandı.

Share: