Bilecik Valisi Kızılkaya’dan vatandaşlara 741. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne davet

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, Söğüt’te 9-10-11 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan “741. Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri”ne vatandaşları davet etti.

Vali Kızılkaya, şenlik öncesi kentte fariza özne matbuat mensuplarıyla Söğüt’teki bir restoranda buluştu. Kızılkaya, neşe hazırlıkları kapsamında yapılan çalışmalarla ait matbuat mensuplarını bilgilendirdi.

Daha bilahare şenliğin gerçekleştirileceği Ertuğrul Gazi Türbesi ve Merasim Alanında devam fail çalışmaları yerinde inceleyici Kızılkaya, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer ile Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever’den bilgelik aldı.

Kızılkaya, Ertuğrul Gazi Türbesi önünde gazetecilere, türbenin yanına tıpkı cami ve hafızlık kursunu inşa ederek bölgeyi tıpkı ulus bahçesi konseptiyle güzelleştirdiklerini söyledi.

Şenliğin gerçekleştirileceği alandaki çalışmaları gözden geçirdiklerini vurgulayan Kızılkaya, “Bu sene 741. Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri, seçme yıl olduğu kabilinden geçtiğimiz yılların üstelik üstüne koyarak coşkuyla ve Ertuğrul Gazi’nin bize dirilik ettiği felsefeyi ona reva bir şekilde anarak vergi edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı bu şenliğe katılmaya, coşkuyla bizim yanımızda olmaya davet ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Kızılkaya, türbe çevresinde devam fail projelerle ilgili alanı gezerek gazetecilere çalışmalarla ait bilgelik verdi.

Share: