Bilecik’te kemiksiz dirim duygudaşlık yürüyüşü gerçekleştirildi

Bilecik Kent Konseyi, Bilecik Belediyesi, Bilecik Sarih Yarınlar Derneği Bilecik Engelsizim Dirim ve Yardımlaşma Derneği işbirliğinde ‘Çıplak Yaşam Empati Yürüyüşü’ yapıldı.

Şehitler Parkı’nda ayrımsız araya gelen mülk protokolü ve sivil sosyete kuruluşu temsilcileri, parktan Cumhuriyet meydanına akıllıca yol gerçekleştirdi. Empati yürüyüşüne Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Felek, Ahmet Gürses, Melih Tüfekçi, Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen, siyasal parti idareci ve temsilcileri, sivil sosyete kuruluşu ve toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşü gözleri sınırlı işleyen Uray Başbuğ Yardımcısı Melih Tüfekçi, düzenlenen programın empati kurmada oylumlu olduğunu belirterek, “Biz üstelik gözlerimizi kapatıp yürüdük. Ayrı Ayrı bire bir repertuvar oldu. Gözleri kapatıp, bastonu soldurmak âdeta nazik aynı empati oldu. Katılanlara da haddinden fazla teşekkür ediyorum” dedi.

Kimi ayn bandı taktı birtakım tekerlekli sandalyeye bindi

Günün meal ve önemini boşaltmak için gerçekleştirilen yürüyüşte, bazen katılımcılar göz bandıyla gözlerini kapatarak yürüdü, kimi tekerlekli sandalye ile ulaşım yaptı.

Cumhuriyet Altını Meydanında şehitlerimiz amacıyla ihtiram duruşu henüz bilahare İstiklal marşının okunmasıyla bitmeme fail programda mütekellim Bilecik Yıldızlı Yarınlar Derneği Başkanı Aslıhan Volkan, yürüyüşe katılanlara teşekkür etti. – BİLECİK

Share: