Bingöl’de göçmen kaçakçılığı fail 2 şüpheli tutuklandı

Bingöl’de muhacir kaçakçılığı özne 2 suratsız tutuklandı

BİNGÖL – Bingöl’ün Solhan ilçesinde yakalanan Afganistan tabiiyetli göçmenlerin ifadesi üstüne harekete geçen ekipler, 2 bed şahsı gözaltına aldı. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgilere bakarak, 3 Teşrinisani gecesi tıpkısı vatandaş yoluyla fark edilen biri çorlu kalkışmak amacıyla 2 Afganistan tabiiyetli insan, otama için Solhan Kerem Hastanesi’ne getirildi. Itimat güçlerine verdikleri tezat ifadelerin peşi sıra harekete geçen ekipler, Afganistan tabiiyetli şahısların muhacir kaçakçılığı mağduru olabilecekleri ve bu sebeple şahsın yaralanmış olabileceği değerlendirerek tetkik başlattı. Afganistan uyruklu şahısların, Muş istikametinden getirilerek rustik alana bırakıldığı ve bahis konusu alanda 4 Afganistan uyruklu şahsın daha olduğu belirleme edildi.

İncelemeler neticesinde, Afganistan uyruklu şahısları ilçeye bıraktıkları belirleme edilen ve kurgu içre yakalanan şüpheliler E.A. ve Ö.Ç., Solhan Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca sevk edildikleri hazar ukubet hakimliği eliyle Göçmen Kaçakçılığı suçundan tutuklandı.

Öte yandan dertli olan Afganistan uyruklu şahsın tedavisine Bingöl Heybet Hastanesi’nde bitmeme edildiği bildirildi.

Share: