Bir habbe kapısına bırakılan kız süt kuzusu bulundu

Burdur’üstelik, merkeze tutkun Karacaören köyündeki tıpkı lüp kapısında infirak edilmiş bulunan kız bebek, hastanede tedaviye alındı.

Karacaören köyünde hareketli benzeri sevimli, gece saatlerinde evinin ziline basılması üzerine kapıya daha çok. Yıpranmamış zade kız bebekle karşılaşan evin sahibi, durumu 112 Evgin Çağrı Merkezi’hangi bildirdi.

Bunun üzerine adrese gelen jandarma ve keyif ekipleri, bebeği, Burdur Izzet Hastanesine kaldırdı. Solunum sıkıntısı çektiği belirlenen çağa, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi korkulu bakım servisine gönderme edildi.

İl Cingöz Komutanlığı ekipleri üstelik bebeği bırakan hayat yahut kişilerin bulunması için emek başlattı.

Karacaören köyünde tüvana Mehmet Mustafa ile Gülay Taşlıoğlu çiftçi, gazetecilere bebeği buldukları hatırat anlattı.

Mehmet Mustafa Taşlıoğlu, yaptığı açıklamada, akşam saat 3 civarlarında kapının çaldığını duyduklarını söyledi.

Korktuklarından dışarıya çıkmadıklarını belirten Taşlıoğlu, sabah 10 civarlarında tavuklarını çoğaltmak amacıyla dışarıya çıkınca kapının önünde bebeği gördüğünü anlattı.

Taşlıoğlu, kundakta bebeği görünce eşine seslendiğine değinerek, “Eşimle bebeği üşümesin diyerek yürek aldık. Sonradan kocabaşı ve jandarmaya malumat verdik. Keyif ekipleri gelip götürdü.” diye niteleyerek konuştu.

“Kucaklayıp ısınsın diye niteleyerek içeriye götürdüm”

Gülay Taşlıoğlu birlikte bebeği görünce şaşırdığını dile getirerek, “Eşim ‘bebek var’ burada dedi. Ben de hangi bebeği dedim. Kucaklayıp ısınsın diye niteleyerek içeriye götürdüm. Ormanda zade kadar kundağında odun kırıntıları vardı. Ağzına toprak üzere tıpkı şey bulaşmıştı. Beceriksizce konulmuş değildi, gövde giydirilmişti. Ayakları çıplaktı, çok üşümüştü. Açıkgöz ve abla gelinceye büyüklüğünde sobanın birlikte ısıttık.” diye niteleyerek konuştu.

Kurnaz ekiplerinin yakınlarda araştırmasının sürdüğü öğrenildi.

bebekBurdurGülay TaşlıoğluKaracaören

Share: