Bitirmiş Genel Komutanlığı heyeti NEVÜ AT-BİN Merkezi’ni inceledi

Açıkgöz Umumi Komutanlığı heyeti Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Atçılık Binicilik Aplikasyon ve Araştırı (BEYGIR-BİN) Merkezi’nde incelemede bulundu.

NEVÜ’den yapılan mukayyet açıklamaya göre, Bitirmiş Geri Hizmet Başkanı Tuğgeneral Ersel Özer, Keyif Kat Başkanı Uyanık Kıdemli Miralay Rıdvan Icra Vekili, İstihkam İnşaat Ofis Başkanı Bitirmiş Mümessil Albay Turgut Hoca, Kayıt Yakacak Yazıhane Müdürü Kurnaz Kıdemli Albay Anne Turan ile Nevşehir Cingöz At ve Kapik Terbiye Merkezi (JAKEM) Komutanı Bitirmiş Albay İlyas Uysal, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Selek Aktekin ile tıpkısı araya geldi.

Üniversite ve üniversitenin yürüttüğü proje ve icraat üzerine heyete vukuf veren Aktekin, JAKEM iş birliğinde, atlı jandarma timleri ile görev köpeği unsurlarının bilimsel metotlar ve hareketli talim teknikleri kullanılarak terbiye seviyelerinin yükseltilmesini içeren proje kapsamında yürüttükleri çalışmaları anlattı.

Uyanık Geri Hizmet Başkanı Liva Ersel Özer ise üniversitenin JAKEM ile teşrikimesai süresince çalışması ve proje yürütmesinin sevinme donör olduğunu belirtti.

Görüşmenin ardından astronomi üyeleri, NEVÜ AT-BİN’i ülfet ederek birimleri inceledi, yetkili personelden vukuf aldı.

Share: