Bitlisli arıcılara 846 titrem şeker dağıtımı

Bitlis İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü koordinesinde faal arıcılara 846 titrem kristal şeker hastalığı dağıtımı devam ediyor.

Bitlis İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü koordinesinde kentte faaliyet gösteren, Ekincilik ve Orman Bakanlığı Arıcılık Vasıta Sistemine (DINGIL) mukayyet ve deli dolu arıcılık yapan üreticilere beslek şekeri desteği tedarik etmek için karşılık miktarda billur toz şeker hastalığı dağıtılmaya başlandı. Bitlis’in Hizan ilçesinde arıların kışlık beslenmesinin yapılarak önümüzdeki sezona zihayat girmelerini çıkarmak amacıyla bal üreticileri birliğine mukayyet arıcılara 545 Ton kristal şeker hastalığı ilişki başkanı Seyithan Dikici tarafından belirlenen kişilere ulaştırılıyor. Öte yandan Bitlis Salt Yetiştiricileri Birliği üyelerine 301 titrem kristal şekeri, Bitlis Irtibat Başkanı Medeni Evgin marifetiyle dağıtılacağını bildiren Bitlis İl Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Çelik, üreticilere aynalı olmasını diledi.

Arıcılar ise eke bir bölgede istihsal yaptıklarını vurgulayarak desteklerden dolayı bahtiyar olduklarını söyledi. – BİTLİS

Share: