Böke boksörlerden vefa

Nazilli’de yetişen böke boksörler İbrahim Kahraman Bakır ve Bayrak Bekler, 2 yıl geçmiş hayatını kaybeden Arsıulusal Dünya Boks Hakemi ve Vazıh Boks İl Temsilcisi Abdulaziz Tığ’ın kabrini ülfet ederek vefa örneği sergiledi. Son namına 58 ilden 672 erkek ve 301 avrat sporcunun rekor katılımıyla Kırıkkale’de düzenlenen Yıldız Rical ve Kadınlar Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda erkekler 54 kilogramda İbrahim Alp Bakır böke, kadınlarda ise 48 kilogramda Simge Bekler ise üçüncü oldu.

İki sportmen bökelik sonrası Aydınlık ve Nazilli’de boksun gelişmesinde balaban emekleri olan Abdulaziz Kılıç’ın kabrini müzakere etti. İbrahim Kahraman Bakır, “Ben şu anda 15 yaşındayım ve 6 yıldır yumruk oyunu sporu ile ilgileniyorum. Bu madalyayı Münevver ve Nazilli’ye yumruk oyunu sporunu getiren, boksu sevdiren, tıpkısı zamanda hocamız Çetin Kılıç’ın de babası olan rahmetlik Abudulaziz hocama verdiğimiz sözü yerine getirerek ona ihsan ediyorum” dedi.

Münevver Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Boks Milli Mızıka Antrenörü Müşkül Kılıç ise madalyaları kentte boksun gelişmesinde şişman emekleri olan babasına ithaf ettiklerini söyledi.

– Okumuş

Share: