Bolu’da proje imza töreni düzenlendi

Bolu Valiliği ile sivil toplum kuruluşları ortada iki proje üzere imza atıldı.

Valilik Abant Toplantı Salonu’nda, Bolu Valiliği ile Bolu Martir Aileleri ve Gaziler Sosyal Teavün ve El Birliği Derneği beyninde “Ülkenin Görünmez Neferleri” ile Uyuşturucu Maddesiz Hayat (UMAY) Derneği ortada “Bağımlılıkla Uğraş Alanında Memur Personel ve Yöneticilere Farkındalık Eğitimi” tören düzeni imza töreni düzenlendi.

Törende mütekellim Vali Erkan Tığ, iki projenin üstelik şanlı olduğunu kaydetti.

Eroin ve husus bağımlılığıyla mücadelenin akıbet rütbe yüce olduğuna bel fail Tığ, “Ayrıksı tıpkı laf birlikte bizim üzere gelişigüzel antlaşma başlangıç tacı olan şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz. Onlara yönelik projelerin çalışmalarına, başta Bakanlığımız son etap önem vermekte. Bizlere hep bindi olmaktadırlar.” diye niteleyerek konuştu.

Tığ, Bolu’de uyuşturucuyla etkili benzeri uğraş yürütüldüğünü vurgulayarak, “Bu projeyle dahi inanıyorum kim ilimizde uyuşturucuyla uğraş anlamında daha fazla farkındalık oluşturularak, mücadelenin henüz faal, kararlılıkla sürdürülmesi sağlanmış olacaktır.” dedi.

Konuşmanın arkası sıra Vali Tığ, Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Teavün ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhittin Özel ve UMAY Toplum Örgütü Başkanı Dündar Yener protokollere imza attı.

Share: