Boyları sıradan aşkları balaban çifte gösterişli dernek

Boyları gerçekten aşkları şişman tekme müstehzi dernek

EKPSS’üstelik tanışan akondroplazi hastası çift, Hakkari’da küçümseyici bir oymak düğünüyle dünya evine girdi

HAKKARİ – Mânialı Kamu Personeli Berceste Sınavında tanışan akondroplazi hastası Ordulu Tolga Güler ile Hakkarili Ferişte Turan çifti, Hakkari’de küçümseyici tıpkısı oymak düğünüyle dünya evine girdi.

Yaz dönemi boyunca yüzlerce dernek yapılan Hakkari’birlikte havaların soğumasıyla dernek sezonuna küşayiş verildi. Sezonun sonuç düğünü ise Özürlü Kamu Personeli Berceste Sınavında tanışan akondroplazi hastaları Melek Turan ve Tolga Güler çifti amacıyla iki çevrim iki geceleyin yapıldı. Ayrımsız dağ bayır düğünü bahçesinde yapılan düğünde, Hakkarililer halay çekerken Ordulular ise horon tepti. Renkli görüntülere tayf olan düğün töreninde damadın babası Muhammed Güler ise sahneye çıkarak “Ordu’nun dereleri” şarkısını söyledi.

Duygularını ve mutluluğunu dile getiren güveyi Miğfer Güler, “EKPSS’üstelik tanıştık. Yuva kurmaya değişmeyen verdik. Ailelerimize durumu anlattık. Sağlıklı olsunlar bize destek verdiler. Hakkari’de düğünümüzü yaptık. İnsanları çok yunak. Bundan Sonra akraba olduk. Düğünümüze gelen herkese teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

Ordu’ya gelin gitmekten kontekst çokça mutlu olduğunu tabir fail eş Ferişte Turan ise “Miğfer Beyle EKPSS’üstelik tanıştık. Yuva kurmaya karar verdik. Ordu’ya eş gidiyorum İnşallah. Hakkari’birlikte düğünümüzü yaptık. Akrabalarım ve dostlarım sağlıklı olsun bizi yalnız bırakmadılar. Ailem bana örf ve adetlerimize göre dernek yaptı. Haddinden Fazla mutluyum. Bu mutlu günümüzde bizi boydak bırakmayan herkese teşekkürname ediyorum” dedi.

“Hakkari’yi bize çokça hatalı tanıtmışlar”

Hakkari’yi kendilerine çokça kavisli tanıttıklarını rapor eden damadın babası Muhammed Güler birlikte, “Çocuklarımız EKPSS’üstelik tanışmış. Dünyaevi kararı almışlar. Bizler bile yuvalarını yapmak amacıyla Hakkari’ye geldik. İsteme merasiminin ardından dernek amacıyla tarih aldık. Hakkari’üstelik düğünümüzü yaptık. Buradaki insanlarla tanıştık. Onların lacerem insanlar olduğunu gördük. Hakkari’yi bize çokça yanlış tanıtmışlar. Bu insanlara ne kadar değer verdiğini, ne büyüklüğünde misafirperver olduklarını gördük. Bugün Hakkari’dahi düğünümüzü yaptık. Bizi bekâr bırakmadılar. Hepsine değişik teşekkürname ediyorum. Onlar halay çekti biz horon teptik. Kul sahneye çıkarak onlara ‘Ordu’nun dereleri’ şarkısını söyledim. Hakkarililer ile Ordulular etle tırnak olduk. imdi biz buraya geleceğiz. Onlar Ordu’ya ati. Dost olduk, akraba olduk. İnşallah bu dostluğumuz ve akrabalığımız daim olacak” şeklinde konuştu.

(MK-MSA-BA-Y)

Share: