Bozayı şehre inip böyle aşındırmak aradı

Bozayı şehre inip böyle aşındırmak aradı

KARS Sarıkamış’ta sıradan tıpkı çevrim, kaza merkezine inen boz ayı elini kolunu sallayarak dolaştı. Vatandaşlara aldırış etmeden yararsız konteynırını devirerek şart aradı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde etkili anlar yaşanıyor. Artvin’den Sarıkamış’a dönen gri ayılar, caddelerde dolaşıyor, karınlarını doyuruyor, daldırmak ve soluklanmak üzere sarıçam ormanlarına dönüyor. Ayılarla iç içe dinç vatandaşlar ise ayların yanına kadar yaklaşarak foto ve video çekiliyor. O anlar ise kameralara yansıdı.

Sarıkamış’ta karnını doyurmak üzere caddeye nazil gri ayı köpeklere ve vatandaşlara aldırış etmeden gözüne kestirdiği yararsız konteynırının önüne geldi. Aceleten konteynırı deviren kocaoğlan, karnını doyurmaya başladı. Aynı eş ise oturduğu yerden ayıyı izledi.

“Görüyorsun bize alışmışlar”

Gübür konteynırının yanına andıran bire bir kadın ise İhlas Marifet Ajansı muhabirine seslenerek, “Alper görüyorsun demi, bize bire bir molekül demiyorlar, alışmışlar” dedi.

“Adamakıllı aynı ayı, temas tün geliyor”

Sarıkamış’a ayıları her an görmenin benzer olduğunu rapor eden vatandaş, “Tığ dışarıda oturuyoruz. Kocaoğlan geldi. Güzelce benzeri ayı, seçme tün geliyor. Komşularımız video çekiyor. Ayılarımızı izlemeye bekleriz” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan bir müddet çöp konteynırında karnını doyuran boz kocaoğlan çıkmaz köpeklerinin etrafında yığılmasıyla erinçsiz kendisine bölgeden uzaklaştı.

Sarıkamış Sarıçam Ormanları’nda yaşamlarını sürdüren boz ayılar, haset birlik adına ilçeye iniyor. İlçe merkezinde şart arayan boz ayılar daha sonra ormana dönerek gözlerden kayboluyor.Share: