Bu binanın benzeri merhametsiz sarmaşıkla kaplı…Şelaleyi mümasil görüntüsüyle dikkat çekiyor

Bu binanın aynı moskof sarmaşıkla kaplı…Şelaleyi andıran görüntüsüyle özen çekiyor

Sivas’ta ayrımsız apartmanın birinci katındaki balkonundan sarkan sarmaşık bitkisi adeta şelaleyi andırıyor

SİVAS – Sivas’ta tıpkısı apartmanın birinci katındaki balkonundan sarkan sarmaşık bitkisi adeta şelaleyi andırıyor.

Sivas site merkezi Örtülüpınar Mahallesi’nde mevcut apartman o özelliğiyle görenlerin dikkatini çekiyor. Apartmanın bodrum katında yetişen sarmaşık bitkisi anbean büyüyerek birinci katın balkonuna büyüklüğünde ulaştı. Balkondan sarkan sarmaşık zemine kadar ulaşarak şelaleyi mail ayrımsız görüntü oluşturdu. Sarmaşık şelalesi sokaktan geçenlerin dönüp ayrımsız elan bakmasına illet oluyor. Mavera yandan mahallelinin benimsediği sarmaşık posta tarifine nazik tıpkı yardım sağlıyor.

“Beton binaların ortada böyle nebatat çekmek aynı bambaşka erinçli oluyor”

Beton binalar arasına böyle bitkileri gördüğünde sağlık bulduğunu belirten Nuray Yüzer, “Bitkiyi her ahit haddinden fazla seviyorum. Varlık veriyor, insanı dinlendiriyor. Kaynak olarak çokça iyicene. Keşki seçme yerde hakeza bitkiler bulunsa. Karadeniz kabilinden, bizim de ilimiz nebat dolsun, pir olsun. Burada teyzemiz oturuyor, nöbet tanım ederken sarmaşığın karşısında olan apartman diye niteleyerek tanım ediyoruz. Beton binaların ortada hakeza nebatat çekmek bire bir ayrıksı huzurlu oluyor” şeklinde konuştu.

Şelaleyi andırıyor

Sarmaşığın mahallenin ayrımsız parçası olduğunu tamlayan Metehan Oğuz, “Cebin apartmanda oturuyorum, sarmaşık mahallelinin dikkatini çekiyor. Dizge mahalleyi sarmaşıktan tanıyor ve şelaleyi üstelik andırıyor” dedi.Share: