Çankırı bilgelik: Rektör Maraba, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin bakir öğrencilerini otogarda karşıladı

Rektör Maraba, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin yeni öğrencilerini otogarda karşıladı

ÇANKIRI Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Rençper, üniversitede bu yıl eğitim almaya başlayacak olan öğrencileri, otobüs terminalinde karşıladı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde bakir akademik sene başladı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah üstelik akademik yılın evvel gününde, değişik şehirlerden Çankırı’ya gelen ÇAKÜ’nün yeni öğrencilerini Çankırı Şehirlerarası Otobüs Terminalinde karşıladı. İlk el Çankırı’ya fut basan öğrencileri karşılayan Rençper, muvaffakiyet dileklerinde bulundu. Antrparantez, otobüs terminalinde kurulan stantta öğrencilerin muvasala ve benzeri soruları görevliler yoluyla yanıtlandı.

” Şu asıl kadar 3 bin 800 öğrencimiz kaydını yaptırdı”

3 bin 800 öğrencinin bu yıl Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne kaydını yaptırdığını belirten Rektör Ekinci, “Bugün itibari ile 2022-2023 Yetişek-Öğretim Dönemimizi başlatmış bulunuyoruz. Türkiye’nin bir nice ilinden gelen öğrencilerimize familya sahipliği yapacağız. Üniversitemiz, yetişek, öğretim, araştırı, geliştirme ve toplumsal kalkınmanın yanı sıra öğrencilerimizi de inovasyon ve girişimcilik noktasında arz ferah şekilde yetiştirmenin programlarını yapmış bulunuyor. Bu yıl üniversitemize 4 bin civarında öğrencimizde imtihan puanı ile duhul hakkı kazandı. Şu temel kadar 3 bin 800 öğrencimiz birlikte kaydını yaptırdı. Üniversitemizin bulunduğu Çankırı, turizm ve çağ potansiyeli balaban bir site. Çankırımız havası ile Türkiye’nin yer bozulmamış ve bildirme tehlikesiz şehri güzel durumda. Bu yönüyle de öğrencilerimizin rahatlıkla yetişek alabileceği, içtimai ve kültürel yönden kendilerini geliştirebileceği şehir. Kendilerine haddinden fazla mebzul aynı adrese geldiklerini tabir ediyoruz” dedi.

“Öğrencilerimizin tahaffuz sorunu çözülmüş olan ayrımsız şehirde bulunuyoruz”

Terbiye kalitesini yükseltmek için altyapı çalışmalarının tamamlandığını tabir eden Ekinci, “Çankırı Karatekin Üniversitesi, şehrin tamlık dinamikleri ile gelişigüzel genişlik mebzul şekilde öğrencilerimizi yetiştirmenin derdi ve gayreti içerisinde. Yetişek ve talim altyapımızı yer bol şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Özellikle uygulamalı alanlarda ve laboratuvar alanlarında terbiye düzlük öğrencilerimizi yeryüzü mebzul şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin barınma sorunu çözülmüş olan bir şehirde bulunuyoruz. Öğrencilerimizden yeğleme yapanların cümlesi KYK yurtlarına yerleştirilmiş durumda. Evler ve apartlar üzere değişik barınma ortamları bile bulunmakta” diye niteleyerek konuştu.

“Bu yıl 5 ilçemizde üstelik meslek akademi birimlerimizi açtık”

5 çığır yüksekokulunun ilçelerde bakım vermeye başladığını kaydeden Fellah, “Bu sene 5 ilçemizde birlikte iz yüksekokul birimlerimizi açtık. Eldivan Iz Erdemli Okulu bulunan potansiyeli ile eğitime devam etmekte. Şabanözü ilçemizde de kısaca 150 öğrencimiz terbiye ve öğretim görülecek şekilde konfigürasyon yaptık. Çerkeş Meslek Faziletli Okulumuz dahi öz durumunda bu sene itibari ile eğitim ve öğretime başladı. Ilgaz Patika Faziletkâr Okulumuz turizm işletmeciliği ve turizm rehberliği üstüne Türkiye’da tercih yoğunluğu olan ayrımsız okulumuz. Ilgaz üstelik turizm potansiyeli ile öğrencilerimize hizmet verecek şekilde yapılandırıldı. Kurşunlu Adalet Meslek Faziletkâr Okulumuz, yüzdelik 100 kapasite ile doldu. Bu sene öğrencilerimizi mezun edebileceğimiz ikinci dönemine başladı. Üniversitemiz hem Çankırı hem da ilçelerine yardım sağlamakta” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin muvasala sorunun de alternatif yolla çözüldüğünü anlatım eden Fellah, öğrencilerin birçok sosyal etkinlik içerisinde düzlük alabildiğine ilgi çekti.Share: