Çankırı’nın karı şehremaneti otobüs şoförü gün boyu yönelteç sallıyor

Çankırı’de ruhlu 37 yaşındaki 2 çocuk annesi Emine Koçyiğit, kentteki önce avrat belediye otobüsü şoförü kendisine görev yapıyor.

Yaklaşık 10 sene sürücü kursunda sürücü yetiştiren Koçyiğit, edindiği deneyimin ardından tahminî 1 kamer ilk Çankırı Belediyesi bünyesinde uray otobüsü şoförü adına işe başladı.

Çankırı’nın önceki ve biricik kadın otobüs sürücüsü olan Koçyiğit, Taş Mescit-Ballıca hattındaki şehremaneti otobüsünün kabadayı koltuğunda bakım veriyor.

Koçyiğit, gazetecilere, ayrıntılı yıllar bir çoban kursunda yönelteç eğitimi verdiğini, bilgi, birikim ve tecrübelerini Çankırı halkı için kullanmaktan bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Ailesinin de kendisine destek verdiğini belen eden Koçyiğit şehir sakinleriyle arasında fazlalık aynı enerji oluştuğunu vurguladı.

Çocukluğundan beri araçlara ilgisi bulunduğunu, otobüs sürücüsü kalkmak isteğini anlatan Koçyiğit, “Bu meslek benim için şişman ayrımsız değer. Kızlarım birlikte benimle ve işimle gelgel duyuyor. Çankırılı kendisine hemşehrilerimi taşımaktan mutluyum.” dedi.

Koçyiğit, göreve başladığında kâh endişeleri olduğunu fakat yolcuların orta tavrı sayesinde bunların üstesinden geldiğini aktardı.

Emine Koçyiğit’in kullandığı otobüse binenler da kadın şoförün zarafet ve titizce işini yapmasından duydukları mutluluğu dile getirdi.

Share: