Çankırı’ya mevrut üniversite öğrencilerini otogarda Rektör Fellah karşıladı

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Ekinci, 2022-2023 akademik yılı öğrenim dönemi üzere ilk kez kente gelen darülfünun öğrencilerini otobüs terminalinde karşıladı.

Maraba, farklı şehirlerden otobüslerle gelen öğrenciler ve aileleriyle otogarda benzeri müddet sohbet etti.

Öğrencilerin ve ailelerin sorunlarını dinleyen Prof. Dr. Çiftçi, yaptığı açıklamada, bakir akademik yılın evvel günü olması nedeniyle şehre Türkiye’nin rastgele yerinden öğrenci geldiğini söyledi.

Çankırı Karatekin Üniversitesine bu sene 4 bin öğrencinin imtihan puanıyla girmeye adalet kazandığını belirten Fellah, “Bildiğiniz kadar Çankırı havası yeryüzü temiz ve güvenlik açısından bile arz güvenli kent durumundadır. Bu anlamda Çankırı ailelerimizin çocuklarını rağbet rahatlığıyla gönderdiği bire bir şehirdir. Tıpkısı zamanda içtimai ve kültürel olarak bile kendilerini en gür şekilde geliştirebilirler burada.” dedi.

Öğrenciler de akademik yılın evvel gününde otobüs terminalinde karşılanmaktan ve okullarına kavuşmaktan çok bahtiyar olduklarını belirterek, Rektör Çiftçi’ye teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Harun Rençper, istikbal sonrası kâh öğrencileri erinç aracına alarak Uluyazı Kampüsü’ndeki yurtlarına bıraktı.

Share: