Cenaze aracından eroin çıkması karşı Ekrem İmamoğlu’nun meni ettiği şirketten açıklama: Mecmu irsal ve dümen İBB’ye ait

Adana Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla savaşım çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) otoyolu İncirlik Otopark alanında, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişik cenaze uzlaştırıcı durduruldu.

ARAÇTA 144 KİLO MIZRAP ELE GEÇİRİLDİ

Polis araçta yaptığı aramada 120 kilo alışılagelen, 24 kilo 550 gramda andırmak için toplamda 144 kilogram 550 gram tütün ele geçirdi. Olayla ilişkin olarak 1 cenaze ara bulucu sürücüsü, 2 birlikte Diyarbakır’dahi tutmak amacıyla 3 meşkûk gözaltına aldı.

İBB: VESILE VASAT TURİZM’E AİT

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adana’da şehirlerarası cenaze aktarım aracında maden bulunduğu iddiası ile açıklama yaptı. Açıklamada, “İBB, cenazelerini memleketlerine çalmak isteyen İstanbullulara ücretsiz nakil hizmeti sunuyor. Şehirlerarası taşıma üzere 2018 yılında tenkis yapılmıştır. Araç, Vasat Turizm Taşımacılık Şirketine aittir. Ara Bulucu kullanan B.S. ve E.E. adlı şoförler de aynı şirketin çalışanıdır. Gelişigüzel iki müteharrik da Mart 2017’üstelik işe girmişlerdir” denildi.

İMAMOĞLU’NDAN TEPKİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı izah ile tepkisini dile getirdi. İmamoğlu, “Bakir bire bir alacak operasyonu, yıpranmamış tıpkı onur katli kampanyasıyla elan alın karşıyayız. Bu kampanyalar ne İBB’yi kirletebilir, ne bile bizi yıldırır. Tıpkı taşeron şirketin uhdesinde etkin 2 şoförün karıştığı tez edilen suçla ilgilendiren teftiş kurulumuzca sormaca başlattı.” dedi.

ZEMIN TURİZM: TAMLIK GÖNDERME VE İDARE İBB SORUMLULUĞUNDA

Kucak Turizm aracılığıyla benzeri matbuat açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere vadi verildi: “Habere laf olan 34 DMM 776 plakalı şirketimize ilgili olan dil ve bu ara bulucu kullanan şoförler şartname ve sözleşmemiz gereği İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hile, denetleme ve kontrolündedir. Kiralık namına hizmet verdiğimiz araçların ve şoförlerin vardiya saatlerinin planlanması, umum irsal ve idaresi ile GPS verilerinin takibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda yapılmaktadır. Bahis yargıya fehim etmiş olup, tarafımızca üstelik süreç yakından strateji edilmektedir. Şirketimizin yasalı hak ve menfaatleri doğrultusunda bizler birlikte yasalı mercilere gecikmeksizin lazım başvurularımızı yapıp, süreç karşı kızıl kamuoyunu bilgilendireceğimizi saygılarımızla bilgilerinize sunarız.”

Share: