Cenup Kore’de iki kadına cinsel saldırıyla suçlanan dini şef gözaltına makbuz

Cenup Kore’dahi evvelden dahi tecavüzden egemenlik giymiş 77 yaşındaki dini reis Jung Myung-seok, biri Hong Kong’tan doğmak için iki kadına seksüel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

South China Morning Terane gazetesinin haberine bakarak, Christian Gospel Mission (CGM), Jesus Morning Star (JMS) ve Providence adlarıyla bildik kesinleşmemiş tıpkı Nasrani mezhebinin kurucusu Jung Myung-seok, 2018’den 2021’e kadar Hong Konglu benzeri kadına “yarı geçmek” ve tıpkı Avustralyalı kadına seksüel tacizde bulunmakla suçlanıyor.

Cenup Kore, “yarı tecavüzü”, “kişinin bilinçsiz durumundan yararlanarak cinsel ilişkiye girme eylemi” kendisine tanımlıyor.

İki kadının iddiasına göre fenomen, Geumsan’daki Wolmyeongdong Tapınağı’nda gerçekleşti.

Hatun Y olarak bildik Hong Konglu eş, 2018’de öğrenciyken Cenup Kore’yi ziyaretinde Jung’un nısıf tecavüze karşı yasal hükmü ihlal ederek kendisine defalarca seksüel saldırıda bulunduğunu söyledi.

“Elan çok kurban olmaması için gerçeği ortaya sezmek benim için cennetten bire bir görevdir.” diyen Karı Y, Jung’un “banko bir mesih” olmadığını, CGM’nin birlikte “kadınları tensel yerine sömüren tıpkısı saha” olduğunu dile getirdi.

Jung’un başkanı olduğu CGM ise iddiaların asılsız olduğunu savunarak suçlamaları reddetti.

Öte yandan CGM’den yapılan açıklamada, kilise marifetiyle gerçeği ortaya derk etmek için adli prosedürlere ve şikayetçilerin iddialarına alın halisane karşılık verileceği kaydedildi.

Bununla alay malay, JMS karşıtı bire bir cereyan olan Exodus’un sakat Başkanı Kim Do-hyeong, diğer beş kurbanın de Jung’a karşı tensel yol davaları açmaya hazırlandığını bildirdi.

Papaz Jeong namına birlikte tanıdık Jung, muhtemel bire bir duruşmada değişmeyen verilene çatışma gözaltında kalacak.

Güney Kore Ceza Kanunu, “nısıf tecavüzü” şuursuz veya karşı koyamama durumundan yararlanarak eşeysel ilişkide bulunma eylemi kendisine tanımlıyor.

Ülkede yarı tecavüzün kanuni cezası yeryüzü beş altı üç sene hapishane olurken para cezasına ilgili bir düzenleme olmadığı üzere suçlular hapis cezasına çarptırılıyor.

Daha evvel üstelik tecavüzden 10 sene hapishane yatmıştı

Jung, daha ilk Hong Kong ziyareti de dahil kalkışmak için denizaşırı tıpkı mevize gezisi sırasında üç Cenup Koreli takipçisine tecavüz etmekten 10 sene mahbes yatmıştı.

Çin’da tutuklanan Jung, 2008’bile hudut dışı edilmişti. Jung, 2018’birlikte hapisten kullanılmış fakat bacak bileğine GPS bileziği takılmıştı.

Share: