Ceyhan’da 30 Ağustos Galebe Bayramı coşkusu

Ceyhan Şehremini Görüntü Erdem, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda vatandaşlarla alay malay Ceyhan sokaklarında meşalelerle yürüdü.

30 Ağustos Galebe Bayramı tüm yurtta olduğu kabilinden Adana’nın Ceyhan ilçesinde dahi coşkuyla kutlandı. İlçe merkezinde meşalelerle, fener alaylarıyla toplanan Ceyhanlılar Galebe Bayramı heyecanını kamu ilçeye sardı.

Ceyhan Belediye Reisi Hayal Erdem ve vatandaşlarla gelişigüzel 30 Ağustos Galibiyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde ellerinde meşaleler ile yürüyüş yaptı.

30 Ağustos Galebe Bayramı’nı kutlayan Ceyhan Belediye Reisi Hayal Yiğitlik, ” Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere yaşama ettiği domuzuna ülkemizde bilcümle alay malay, kardeşçe ve hazar içerisinde yaşamanın tadına varmalıyız” dedi.

Başkan Yiğitlik, şunları söyledi:

“Ayrışmayacağız, birleşeceğiz. Dil, din, yapılış farkı gütmeden tüm insanlarımızı kucaklayacağız. 30 Ağustos cemi ulusun milli bir bayramıdır. Haysiyet günüdür, alım günüdür. On Paralık kimse meraklanmasın. Ülkemizin bütünlüğü ve kardeşliği canımızdan bile önceki dirimsel. Ceyhanımızın, Adanamızın, ülkemizin birliği, bütünlüğü, çağdaşlığı, medeni ülkeler seviyesine erişme hedefinden asla izansız kadem atmayacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün prensip ve devrimleri ışığında yürümeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin bayramını eksiksiz yüreğimizle, inancımızla ve sevincimizle kutluyoruz. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ülkemiz için canlarını feda fail mecmu kahramanlarımızı tırsmak, tabiiyet ve minnetle anıyorum. Zafer coşkumuza kuma olan, galibiyet yürüyüşüne katılan tamlık hemşehrilerime istem dolusu birlik ve saygılarımı sunuyorum. Bayramımız kutlu olsun.”

Alay sonunda Ceyhan Belediyesi Yaz Kurslarında ahali oyunları eğitimi kayran çocukların gösterileri dahi candan izlendi. – ADANAShare: