CHP Heyeti Tepebaşı’nda Türkiye’nin İlk Akil Şehir Projesini İnceledi

Tepebaşı Belediyesi’nin Türkiye’üstelik önce ve biricik olma özelliği taşıyan, bir numara sulp düşüncesiz site projesi Remourban’ın uygulama alanı Melih Cidal Hayat Köyü’nü yerinde inceleyen TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Mebus Haydar Akaret, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Saylav Engin Özkoç ile CHP Bilecik Mebus Yaşar Tüzün, başarılı çalışmalarından periferi Tepebaşı Belediye Reisi Ahmet Ataç’ı kutlama etti.

TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Mebus Haydar Akar, CHP Takım Başkanvekili ve Sakarya Saylav Engin Özkoç ile CHP Bilecik Saylav Yaşar Tüzün, Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç’ın konuğu olarak Tepebaşı Belediyesi’nin projelerini durumunda gördü. CHP Eskişehir Mebus Yengi Çakırözer ve Eskişehir Büyükşehir Şehremini Yılmaz Büyükerşen’in dahi katıldığı ziyarette Ataç, konuklarına merkezleri tanıttı.

BİRİMLERİ İNCELEDİLER

Konuklar ilk yerine bir numara nesil Türkiye’deki önceki ve tek beyinli şehir projesi olan Remourban’ın aplikasyon alanı olan Melih Çarpışma Yaşam Köyü’nde vadi kayran birimleri inceledi. İbrahim Ethem Kesikbaş Engelliler Çatı Atölyesi’ni, Fizik Tedavisi ve Iyileştirme Merkezi’ni ve Alzheimer Misafir Evi’ni görüşme fail konuk heyet daha sonraları Mütehammil Özöğüt Yaşam Merkezi ile Tepebaşı Belediyesi’nin pandemiden kontekst yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının isimlerini ölmezleştirmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Varlığınız Sağlığımız Anıtı’nı bile durumunda gördü.

Ataç proje ve çalışmalara ilgili bilgiler aktarırken, arsıulusal düzeyde Türkiye’ye ilk defa kazandırılan ödüllerden de bahsetti. Konukları birlikte çalışmalarından dolayı Ataç’ı tebrik kartı ederken, başarılarının devamını diledi.

Share: