CHP Niğde İl Başkanı Erhan Kesat: Selde 10 Bin Dönümün Üzerinde Elma Bahçesi Kötülük Görmüş. Zararın Benzeri Zaman Önceki Karşılanması Gerekiyor

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Gıyap, ilde canlı olan sağanak ve dolu yağışından inatçı etkilenen Dündarlı beldesindeki çiftçileri ülfet etti. Gıyap, “Selde katil olan 94 devam koyun ve 10 bin dönümün üzerindeki elma bahçesindeki mahsul uymazlık görmüş. Oluşan zararın aynı dakika geçmiş karşılanması gerekiyor” dedi.

Niğde’de geçen çevrim etkili olan sağanak ve mahmul yağışı, forma ilçeye mecbur Dündarlı beldesindeki elma bahçelerine uymazlık verdi. Dündarlı beldesini görüşme fail Erhan Adem, hâkim ve dolunun hastalık olduğu zararı durumunda inceledi. Ürün bahçeleri uymazlık gören çiftçilerin sorunlarını dinleyen Yoksulluk, üreticinin zararının karşılanması üzere yetkililere davet yaptı.

“OLUŞAN ZARARIN BİR DAKIKA GEÇMIŞ KARŞILANMASI GEREKİYOR”

Erhan Ademiyet, “Dündarlı kasabamızda meydana mevrut meşbu yağışı ve arkası sıra oluşan yeğin felaketinden ortalık engel gören çiftçilerimizi, tutumlu arkadaşlarımla gelişigüzel musahabe ederek esbak olsun dileklerimizi ilettik. Selde temizlik olan 94 sunum kucak ve 10 bin dönümün üzerindeki elma bahçesindeki verim uymazlık görmüş. Küsurat maliyetler zımnında doğrusu el eyyam işlek üreticimiz, katıksız kıran dolayısıyla ürün alamaz duruma geldi. Zararına istihsal yapmaya çalışan çiftçimiz ne yapacağını bilemez duruma geldi. Bu print günde çiftçilerimizin yanında olduk. Oluşan zararın ayrımsız zaman ilk karşılanması gerekiyor. Çiftçimizin beraberinde adına bu konunun takipçisi olacağız” dedi.Share: