CHP Umumi Komutan Yardımcısı Ayvaz, Muş’ta konuştu Açıklaması

Cumhuriyet Altını Halk Partisi (CHP) Genel Komutan Yardımcısı Muharrem Eş, “Sedir 1 Ekim’de açılıyor. 2 Ekim’üstelik CHP’nin eş sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda herhangi bir şey çokça ayrımlı olacak.” dedi.

Parti Divan Üyesi Umut Aksungur ve Kadın Kolları Genel Komutan Yardımcısı Ayten Gülsever ile Muş’a mevrut Eş, partisinin il başkanlığında düzenlediği matbuat toplantısında, Muş, Bingöl, Elazığ ve Tunceli’de mesai yürüteceklerini belirtti.

Parti, Ulus İttifakı ve 6’lı masa olarak çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Eş, şöyle konuştu:

“Demokratik ünsiyet devleti amacıyla güçlendirilmiş parlamenter sistemi gerçekleştirme edeceğiz. Türkiye bu sistemle bitmeme edemez. İlk seçimde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanı olacaktır. Öncelikle vatandaşın pahal sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Divan’ten çıkaracağımız kanun ‘siyasi ahlak yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ için olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız hazır. Anayasal ve yasal çalışmalarımız tamamlandı.”

“Sedir 1 Ekim’de açılıyor. 2 Ekim’birlikte CHP’nin sülale sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda gelişigüzel öz çok değişik olacak.” diyen Koca, iktidarları döneminde ilk yapacakları işlerden birinin üstelik “Orta Şark Sulh ve İşbirliği Teşkilatı”nı inşa etmek olduğunu kaydetti.

Teşkilatın müessis devletlerinin Türkiye, Suriye, İran ve Irak olacağını nâkil Eş, şöyle devam etti:

“Sonradan farklı devletler bile katılacak. Orta Şark’da mesail çözülecekse buradaki devletler ve milletler çözecek. Bu çalışmaların kâffesi yapılıyor. Seçme kararı alındığı zaman Türkiye şen ayrımsız nefes alacak. Türkiye’nin kaynakları ve nitelikli dinç nüfusu var. Tek kimse budunsal kimliği, inancı, mezhebi, düşüncesi ve dirim tarzı sebebiyle ötekileştirilemez. Buna katiyen izin edilmeyecek. 85 milyon sulh ve dirlik ortamında bütün alay malay yaşayacağız.”Share: