Cinayete 1 tevkif, 2 adli arama

Adana’da benzeri kişinin öldürüldüğü olaya karıştığı önü sürülen 3 zanlıdan 1’i tutuklanırken, 2’si adli taharri amacıyla tutuksuz yargılanmak üzere erkin bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre görüngü, 12 Ağustos günü saat 22.30 sıralarında Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesi’ndeki yön pazarında meydana geldi. Evinden gezintiye sâdır Deniz Hümayun (24), sokakta yürüdüğü tam husumetli olduğu Hisse Senedi Duygusal (28) ve yanındaki Mehmet E. (23) ve Ramazan E. (20) ile karşılaştı. Geçtiğimiz sene tıpkı kavgada bacağından tabancayla vurulan Mehmet E., olaya karıştığını öne sürdüğü Kutlu ile tartışmaya başladı. Ağız Dalaşı güdük sürede kavgaya dönüşünce Senet Fert, belinden çıkardığı tabancayla Kutlu’yu sırtından ve kolundan vurdu. Kutlu kanlar içre yere yığılırken, şüpheliler ise fenomen yerinden kaçtı.

Silah seslerini duyan mahallelinin ihbarı üstüne görüngü hesabına polis güçleri ve sağlık ekipleri gönderme edildi. Afiyet görevlilerinin geçmiş müdahalesini yaptığı Hümayun, ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan Kutlu, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgilendiren mücahede başlatan Kıya Fasıl Amirliği ekipleri, şüphelilerin saklandığı evi belirledi. bahis konusu adrese işler düzenleyen ekipler, 3 şüpheliyi da gözaltına aldı.

Emniyete götürülen şüphelilerden Hisse Senedi Fert, sorgusunda, “Deniz’in bana borcu vardı. Ödemeyince aramızda hasımlık başladı. Olay haset dahi bana küfredince vurdum” dedi. Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edilen Can çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Mehmet E. ile Ramazan E. ise adli arama gibi tutuksuz yargılanmak amacıyla azade bırakıldı. – ADANA

Share: