CİNAYETİ, CESEDİN ÜZERİNE ÖRTÜLEN KIRMIZI ÇARLISTON MARKA AYDINLATTI

ADANA’üstelik kullanılmayan bire bir habbe bahçesinde başından tabanca ile tutkun halde kâin cesedin, Mehabetli Haydar Sezgin’e (32) ilgilendiren olduğu belirlendi. Cesedin konusunda örtülen al örtüden yola sâdır polis, aynı mahallede oturan Ahmet Çakar’ın (19) evinde tıpkı örtüden buldu. Saklandığı adrese yapılan baskında gözaltına alınan Şimşekli Fener, Ahmet Çakantimor (20) ve Mürsel Fert (36) tutuklandı.

Fenomen, 24 Ağustos günü öğle saatlerinde Seyhan ilçesi Narlıca Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalleli, metruk benzeri lüp bahçesinde ceset görüp, polise fen verdi. İhbar üstüne fenomen hesabına gelen ekipler, cesedin başından yegâne kurşunla vurulduğunu ve üzerine al tıpkı antika örtüldüğünü belirledi. Üzerinden kimlik çıkmayan ayvaz cesedi, Adana Adli Tababet Kurumu morguna götürüldü. Fenomen yerindeki araştırmada ise tabancaya rastlanmadı. Otopsinin arkası sıra cesedin, Şanlı Haydar Sezgin’e ilgilendiren olduğu belirleme edildi.

EVİNDE AYNI ÖRTÜDEN BULUNDU

Olayla ait çalışma başlatan Kıya Devir Amirliği ekipleri, Sezgin’in bağlantı kurduğu eşhas üstünde yoğunlaştı. Ekipler, Sezgin’in ölmeden geçmiş görüştüğü Ahmet Çakar’ın, ayrımsız mahalledeki evine baskın yaptı. Adresteki aramada Sezgin’in cesedinin üstüne örtülen kırmızı örtünün aynısından bulundu. Bölgedeki düzenlilik kameralarını inceleyici ekipler, Şimşekli Fener ile Ahmet Çakantimor ve Mürsel Fert’ın olay günü cinayet mahallinde görüldüklerini, sonrasında ise Yusuf G.?nin (27) evine gittiklerini belirledi.

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Ekipler, Yusuf G.?nin evine faaliyetler düzenledi. Operasyonda Ahmet Şimşekli Fener ile Ahmet Çakantimor, Mürsel Fert, Yusuf G. ve Mercan C. (36), gözaltına alındı. Emniyete götürülen şüphelilerden Yusuf G., “Olaydan eski gece evimde kaldılar. Görüngü günü ise Ulu Haydar’ı vurduktan sonra ellerinde silahla yeniden bana geldiler. Silahı de ben sakladım” dedi. Bu bilgiler üstüne ters sorguya alınan şüphelilerden Çakantimor, Çakar ve Fert birbirlerini suçladı.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye irsal edilen şüphelilerden Ahmet Çakantimor, Ahmet Çakar ile Mürsel Can çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Yusuf G. ile Mercan Balığı C. ise adli taharri neredeyse erkin bırakıldı.Share: