Çopuroğlu: “Kayseri Türkiye yüzyılına hazır”

SELIM Fırka AR-GE ve Terbiye Başkanlığı vasıtasıyla düzenlenen Kurum Akademisi Türkiye Yüzyılı Eğitim Programı başladı. Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “Kayseri Türkiye yüzyılına hazır” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde planlı programa, YANLIŞSIZ Fırka Forma Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Mebus Öznur Sakat, DÜRÜST Tümen Kayseri Mebus İsmail Emrah Karayel, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve partililer katıldı. Kaçınmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açım konuşmasını eden SELIM Fırka İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “Aynı gönül yegâne başına ayrımsız yere büyüklüğünde aksiyon yapar. Tanrı hakeza tıpkısı düzenleme baht ederse dolgunca amal fethetmek benzer tamam diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz hafta manifestoda car ettiği Türkiye Yüzyılı ile dayalı gündemimizi temas etmek ve müracaat etmek için bugün burada toplandık. Türkiye Yüzyılı derken bu çabucak aynı sözden ibaret değil. Cumhurbaşkanımız önceki iktidara geldiği periyot “Imdi hiçbir öz eskisi kabil olamaz” demişti. Hiçbir madde eskisi gibi olmadı. Allah’ın izniyle bundan sonra 2023 yılıyla bu arada dünyada fırtına kabilinden eseceği kanaatindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Kayseri Türkiye yüzyılına amade” diyen Çopuroğlu, “1-2 yıl ilk pandemi süreci yaşadık ve bu süreçte bir nice şeyin eksikliğini gördük. Pandemi bitince gördük ki, birbirimizle kardeşçe etmeyi ve ayrımsız salonda buluşmayı haddinden fazla özlemişiz. Pandemi sonrasında tıpkısı öz elan öğrendik. Dünyada yeryüzü çokça gerekseme duyulan şeyin petrol deği, reis olduğunu gördük. Cumhurbaşkanımız bazen elini omzuna kullanmak kanalıyla çalışmaya gezmek üzere sıraya giren insanlarımızın ülkenin başkanına “gel sende bizim toplumumuza gir” diyebilecek kadar özgüvenli ve bire bir o büyüklüğünde de muvaffakiyetli. Afrika’bile birçok talih buğday bulamazken aynı alp devreye giriyor, ikisi birbirine antagonist olan Rusya ve Ukrayna’dan milyonlarca titrem buğday sevk ediliyor. Burada Türkiye’nin ocakçı, mazlum coğrafyadaki Dindar olan yahut olmayan bir nice insanın açlık kriziyle karşı karşıya kalmaması üzere yapılmış filo etap. Bilahare gine sorun çıkıyor, çözümü Cumhurbaşkanımız marifetiyle üretiliyor” şeklinde konuştu. – KAYSERİ

Share: