Çukurova Gülen Yüzler Yön Kreşleri, Eskimemiş Döneme Hazır

Çukurova Belediyesi’nin hayata geçirdiği Gülen Yüzler Semt Kreşleri, yıpranmamış terbiye ve öğretim yılı hazırlıklarını tamamladı.

Yaz aylarında bile etkin temel ve babaları fikren kapılarını ayan tutan kreşlerde, 31 Ağustos’ta başlayacak eskimemiş periyot eğitimleri üzere denetimlerde kâin Başbuğ Soner Yavaş,  kreş yetkililerden yapılan çalışmalar ve hazırlıkları üzerine hikmet aldı.

Çocuklarla bile sohbet yazar onların isteklerini dinleyen Komutan Soner Tehlikeli, “Rastgele sene olduğu kabilinden bu yıl da anne ve babalar dirlik ve atılganlık içerisinde çocuklarını bize gönül edebilecekler” dedi.

Kreşlere haddinden fazla önem verdiklerini belirten Başbuğ Pahal, “Eğitme yani neva süreci öncesi sonuç kontrolleri yapıyoruz. 15 dönüş sürecek bu oryantasyon evresinden sonraları, başarılı olamayan ve ayrılan çocuklarımızın adına ihtiyat listeden gelecek vatandaşların çocuklarını anahtar edeceğiz. Biliyorsunuz kreşlerimize büyük benzeri bağlam var ve talepleri diremek ağız ağıza olabilir olmuyor. Ancak noter huzurunda çekilişle çocuklarımızı hangi eyvah ki bakir kayıt olarak alabiliyoruz. Burada hem çocukları ziyaret ettim hem da öğretmenlerimizle derinti yaptık. Eksik var mı yok mu onlara bakıyoruz, denetliyoruz. Kreşlerimize bu kadar ilginin haddinden fazla olması bizi kıvançlı ediyor” diyerek konuştu.

Diğer belediyelerin da taraf kreşleri konusuna ciddilik vermesi gerektiğine aksan yapan Aheste, çalışan asıl ve babaların, hele bile eş istihdamının önündeki sunu makro sorunlardan birinin dahi yan kreşlerinin azlığı olduğuna dikkat çekti. Alçak, Gülen Yüzler Yan Kreşlerinin sayısını artıracağının üstelik müjdesini verdi.

Share: