Cumhur Reisi Erdoğan 1 yıl ilk mir vermişti! Mapus ziyareti öncesi 1 günde boşaltıldı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, 9 Temmuz 2021 yılında Diyarbakır Valiliği uğrunda gerçekleştirilen “Bismil Ovası Tarımsal Sulama Tesisleri, Diyarbakır Nesiç OSB’birlikte 30 fabrika, 4. Otosanayi Sitesi ve yapımı tamamlanan ayrıksı projelerin açım töreni”ne katılarak, vatandaşlara seslenme etmişti.

“DİYARBAKIR CEZAEVİ YAKINDA BOŞALTILIYOR”

Reisicumhur Erdoğan, burada birçok konuya değinirken Diyarbakır E Tipi Sadık İnfaz Kurumu’nun durumuna de değinmişti. Erdoğan, “Zaman sizlere bire bir bile sava isnat etmek istiyorum. Geçmişte uzunca benzeri periyot adı zulümle, işkenceyle, insanlık dışı alım satım ile mezkûr Diyarbakır Cezaevi’ni geçenlerde boşaltıyor ve kültür merkezi adına sizlerin hizmetine sunuyoruz. Doğruluk Bakanlığımız bu konuda mukteza hazırlığı yapıyor. Böylecene Diyarbakır’ın hafızasındaki ayrımsız kötü anıyı ortadan kaldırmış oluyoruz. Şehrimize hoş olsun” ifadelerinde bulunmuştu.

ERDOĞAN’IN ZİYARETİ ÖNCESİ DİKKAT ÇEKICI GELİŞME

Reisicumhur Erdoğan’ın cumartesi haset kente yapacağı müzakere öncesi hapis ile ilgili kullanılmamış tıpkı evolüsyon yaşandı. 270 mahkum ve 170 personel olan Diyarbakır E Tipi Bağlı İnfaz Kurumu, 1 günde kentte bakım veren özge kampüsteki ceza uygulama kurumlarına nakledildi.

Share: