Cumhur Reisi Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı! Bir Nice bakanlık ve kurumda yeni atama ve görevden ahiz kararları…

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara bakarak, Ilmek İşleri Başkanlığı Ilmek İşleri Faziletkâr Müesses Üyeliğine Fatih Mehmet Aydınlık atandı. Kült İşleri Başkanlığında degaje bulunan Terbiye Hizmetleri Umumi Müdürlüğüne Cafer Tayyar Doymaz, Kösemenlik ve Denet Başkanlığına Takip Ihya Başkanı Hasan Hayatiyetli, Strateji Ihya Başkanlığına Bünyamin Yiğit, Kült Akademisi Başkanlığına Enver Osman Kaan getirildi.

İletişim Başkanlığında celi bulunan gâh kesim müdürlüklerine yapılan atamalar ise şöyle:

Adana Kesim Müdürlüğüne Ali İmran Turgut, Ankara Kesim Müdürlüğüne Ahmet Uca Soylu, İzmir Toprak Müdürlüğüne Cengiz Mutlu Yüksel, Kayseri Toprak Müdürlüğüne Yahya Tekin, Konya Havza Müdürlüğüne Taner Taşkıran, Şanlıurfa Bölge Müdürlüğüne Ağabey Uğur Erbaş, Trabzon Kesim Müdürlüğüne Gaye Güler.

DİĞER ATAMALAR

Adli Tababet Kurumunda meydanda kâin başbuğ yardımcılığına Muhammet Balkır, Üçüncü Adli Tababet İhtisas Müesses Umumi Cerrahi Üyeliği amacıyla Adnan Hut, Üçüncü Adli Tıp İhtisas Yerleşmiş İç Hastalıkları Üyeliği için dahi Sedat Özdemir görevlendirildi. Say ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Umum Müdür Yardımcısı Sedat Yenidünya ve Arsıulusal İşgücü Umum Müdür Yardımcısı Yordamlı Gümüş ise görevden makbuz. Maden Araştırı ve Kontrol Umum Müdür Yardımcısı Ahmet Özgüven görevden alınırken, namına Abdülkadir Yılmaz getirildi.Milli Eğitim Bilimi Bakanlığında açık kâin Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Tamer Kırbaç, Orman Genel Müdürlüğünde belirtik bulunan 1. Ünsiyet Müşavirliğine da Alime Karagöl’ün ataması yapıldı.Tecim Bakanlığında meydanda kâin Arsıulusal Hizmet Ticareti Umum Müdür Yardımcılığına Yusuf Karakaş, Ticaret Araştırmaları ve Risk Istimara Genel Müdür Yardımcılığına Recep Demir, İç Tecim Genel Müdür Yardımcılığına Soner Kayaç, Ahbaplık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Gökçen Aygün, Tecim Müfettişliğine ise Tecim Müfettiş Yardımcısı Gökhan Polat atandı.

Share: