Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla alınan kararlara göre 6 bakanlıkta görevden alma ve atamalar gerçekleşti

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, çok sayıda kamu alım ve kuruluşlarında atamalar gerçekleştirildi.

6 BAKANLIKTA GÖREVDEN AHIZ VE ATAMALAR

Çalışma ve Içtimai Düzenlilik Bakanlığında açık kâin Hukuk Hizmetleri Umum Müdür Yardımcılığına Topluluk Sarıakçalı, Toplumsal Güvenlik Kurumu Komutan Yardımcısı ve Umumi Heyet Üyesi Cevdet Ceylan görevlerinden makbuz.Milli Yetişek Bakanlığında degaje kâin Ana Yetişek Umumi Müdürlüğüne Tuncay Morkoç ve Bindi Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Uzun Özil atandı. Milli Defans Bakanlığında münhal kâin Tedbir Hizmetleri Umumi Müdürlüğüne Mehmet Orion atanırken, Tersaneler Genel Müdür Yardımcısı Tasavvur Yıldız görevden makbuz. Esenlik Bakanlığında peyda kâin müfettişliğe, uzluk sınavında sükse gösteren denetmen yardımcısı Mehmet Sait Uluğ atandı. Tarım ve Orman Bakanlığı Tabiat Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez görevden alındı. Tarım ve Orman Bakanlığında celi kâin Azık ve Kontrol Genel Müdürlüğüne Durali Koçak, Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılıklarına Yasin Hakkı Şanlı ve Atilla Bektaş atandı. Tecim Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Çakır görevden alındı.

DİĞER KURUMLARDAKİ FARIZA DEĞİŞİKLİKLERİ

Türkiye Petrolleri Çok Ortaklı Ortaklığı Umumi Müdürlüğünde ayan mevcut Yönetim Kurulu Üyeliğine Bahtiyar Çalıştırıcı atandı. Beyaz Zehir Etüt ve Kontrol Genel Müdürlüğünde degaje bulunan Şark Akdeniz Kesim Müdürlüğüne Ümit Okumuş, Ölçülü Küçük Asya 3. Kesim Müdürlüğüne Mukavemetli Bulut getirildi. Güneydoğu Küçük Asya Projesi Nahiye Kalkınma İdaresi Başkanlığına Hasan Maral getirildi. Türk Berat ve Bellik Kurumu Başkanlığına ve Umumi Heyet Başkanlığına kurumun Komutan Yardımcısı Cemil Başpınar atandı. Orman Umumi Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Dirimlik Hür ve Mustafa Özkaya ile İstanbul Orman Toprak Müdürü Recep Elem ve Sazak Orman Nahiye Müdürü Kenan Akduman görevden makbuz. Ihtişam Akarsu İşleri Genel Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Kayaç Felek ve Şadiye Sert ile IX. Toprak Müdürü Mahmut Dündar, XIII. Havza Müdürü Hayrullah Coşkun ve XX. Kesim Müdürü Sadullah Muhip görevden alındı. Celal Su İşleri Genel Müdürlüğünde kemiksiz bulunan Umum Müdür yardımcılıklarına Abdullah Ekin, Mehmet Akif Teber ve V. Havza Müdürü Hedef Kahraman atandı. Tarım İşletmeleri Umumi Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Ulu Osman Hınzır, Sait Kocabey ve Ertuğrul Anbar görevden alındı. Toprak Mahsulleri Ofisi Umumi Müdürlüğünde sarih kâin Yönetim Kurulu üyeliklerine Mustafa Alpaslan ve Nebi Polat atandı.

Share: