Çürümüş ceset parçalarıyla ilişkin namına gözaltına alınan 6 şüpheliden 3’ü tutuklandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde 2017 yılından buyana kayıp yerine aranan ve ceset parçaları eski ahit toprağa gömülmüş halde kişinin öldürülmesiyle ilgili yerine gözaltına alınan 6 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Olaya karşılan şüphelilerden birinin cinayete kurban gittiği, ayrımsız diğerinin ise cezaevinde tutuklu olduğu belirleme edildi.

Denizli’de 5 yıldır kayıp yerine aranan kişinin bulunması amacıyla teferruatlı süredir çalışmalar eden asayiş güçleri, esbak dönem Pamukkale ilçesine merbut Pınarkent Mahallesi Kocadere mevkiindeki yersiz tarlada gelişim makinesiyle kazı yaptı. Tarlada açılan 2 metre derinliğinde ve kestirmece 30 metre uzunluğundaki çukurda çürümüş tıpkısı ceset bulundu. Aynı erkeğe ait olduğu belirlenen ceset parçaları, çukurdan görgüsüz tıpkı say ile çıkarıldı. Tanınamayacak halde olan ve tutamak torbalarına yerleştirilen naaş parçaları, olay yerinde yapılan önceki incelemelerin ardından etiket tespitinin yapılabilmesi için adli tıp morguna kaldırıldı. Yapılan DNA incelemeleri sonucu, naaş parçalarının 2017 yılında anide ortadan kaybolan 50 yaşlarındaki Salih Abay’a ait olduğu ortaya çıktı.

Kafasına 1 el üzücü edilerek öldürüldüğü belirlenen Salih Abay cinayetiyle ilgili adına gözaltına alınan ve suçlarını itiraf eden 6 yabansı, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 3’ü ‘Tasarlayarak eş öldürmek suçundan’ tutuklanırken, farklı 3 berbat ise adli taharri şartıyla başıboş bırakıldı. Olaya karışan 8 şüpheliden 1’inin 2018 yılında eksantrik tıpkı cinayet olayında hayatını kaybettiği, aynı diğerinin ise cezaevinde mevkuf olduğu belirlendi.

Hayatını kaybeden gurbetçi dükkanını satmış

Öte yandan, yabanıl bire bir cinayete kurban revan Salih Abay’ın elverişsiz dışında yaşadığı, tatil için geldiği memleketi Denizli’de mevcut benzeri dükkanını şüphelilere sattığı ve parasının yarısını alamadığı için bu kişilerle ortada muhasamat başladığı kanıt edildi. – DENİZLİ

Share: