Dağıttı fidelerde olan domates ve biberlerin önce hasadı da o yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi camekân alanlarında yetiştirilen ve Bilecik Belediyesi vasıtasıyla köylülere dağıtılan domates ve biber fidelerinin hasadı yapıldı.

Şehremaneti Başkan V. Ferişte Cıda Subaşı, beraberindeki Başkan Yardımcısı Hüseyin Şans ve birim müdürleri ile birlikte Yeniköy’deki tarlalarda hasat etkinliğine katıldı. Köy kahvesinde köylülerle dostça ederek, çay içen Başkan V. Subaşı daha bilahare Kocabaşı Bahattin Kaygısız ve köylülerle birlikte yetişen domates ve biberleri topladı.

“Amacımız dede tohumu geleneğini neşelendirmek ve çiftçiye katkı sağlamaktır”

Belediye Başkan V. Ferişte Mızrak Subaşı, hasat etkinliği için yaptığı açıklamada, “Kestirmece iki ay önce İBB camekân alanlarında yetişen fideleri köylerimizdeki çiftçilerimize dağıtmıştık. Deminden ise köylülerimizle alay malay yetişen domates ve biberleri topladık. Bayağı çokça mutluluk verici aynı genişlik. Uray Başkanlığı kendisine buradaki amacımız ağababa tohumu geleneğinin gene yaşatılmasında yöre basamak doğmak ve yetişen ağababa tohumlarından çiftçiye da dağıtmaktır. Bu anlamda iyice uygulamayı gerçekleştirmemizde katkıları olan İBB Şehremaneti Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve belediye yetkililerine çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Karye Muhtarı Bahattin Aldırışsız ve köylüler birlikte gerçekleştirilen uygulamanın çok faydalı olduğunu ve ektikleri fidelerin iri ayrımsız verimlilikle hasat edildiğini ifade etti. – BİLECİKShare: