Danimarka’da Komutan Orhan rüzgarı

Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan, Danimarka’üstelik Erzurum rüzgarları estiriyor.

Türkiye-Danimarka Önemli Büro İşbirliği ile düzenlenen “Mübarek ve Düşük Karbonlu Isıtma ve Soğutma Projesi” çerçevesinde, Enerji ve Tabiatıyla Kaynaklar Bakanlığı bürokratları ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji Kentleri Birliği’nden tıpkı heyetle Danimarka’ya giden Komutan Orhan, erke ve ısı uygulamalarına müteveccih beceri himmet ziyaretlerine katılıyor. Erke Kentleri Birliği Başkanı ve benzeri zamanda Denizli Büyükşehir Şehremini olan Osman Zolan’ın yanı sıra Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ve Pamukkale Belediye Reisi Avni Örki’nin de bulunduğu heyetle Danimarka’nın önce Snderborg kentine giden Aziziye Belediye Başkanı Orhan, Snderborg Belediye Reisi Erik Lauritzen’e konuk oldu.

Snderborg Belediye binasında göndere çekilen Türk bayrağı ile karşılanan yıldız bilimi, burada gerçekleştirilen beceri mesai toplantısına katıldı.

Enerji kırcı temaslar

Şehremaneti ziyaretinin arkası sıra astronomi halinde altyapı çözümleri, enerji, ısıtma ve soğutma alanlarında geniş benzeri yelpazede temas sektöre bakım sunan Danfoss şirketini gezen Başkan Orhan, dünyaca adlı bu şirketin erke verimliliği yönündeki çalışmaları ve termal kaynakların birlikte kullanıldığı bölgesel sıtma sistemlerini yakından görme fırsatı buldu.

Danimarka temasları çerçevesinde henüz sonradan Aarhus kentine güzeşte Başbuğ Orhan, 350 bin nefis nüfusuyla Kopenhag’dan sonradan ülkenin yeryüzü iri ikinci şehri olan Aarhus’ta de benzeri paradigma müzakere gerçekleştirdi. Erke ve Bittabi Kaynaklar Bakanlığı EVÇED Başkanı Abdullah Buğrahan Karaveli, Erke Kentleri Birliği Başkanı Osman Zolan, Kütahya Belediye Reisi Alim Işık ve Pamukkale Belediye Reisi Avni Örki ile Aarhus Belediyesini mülakat fail Orhan, Snderborg’de olduğu kadar burada da gök bilimi halinde göndere fariğ olan Türk bayrağı ile karşılandı. Şehremini Jacob Bundsgaard’a mihman olan Türk heyeti, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı ustalık benzeri güruh gerçekleştirdi.

Tayyareci icraat görülecek

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Danimarka Hükümeti arasındaki sektörel işbirliği çerçevesinde planlı kuma proje amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın davetlisi yerine Danimarka’üstelik mevcut Komutan Orhan, Aarhus, Silkeborg, Odense, Holmegaard ve Kopenhag şehirlerindeki enerji yatırımları ile uçman uygulamaları bile gine astronomi halinde yerinde görüp, inceleme fırsatı bulacak.

Aziziye Belediye Başkanı Orhan, “Değme ziyaretimizde bittabi Erzurum ve Aziziye’mize dayalı hususi tıpkı ayraç açıyor, şehrimizin cemaat olduğu erke kaynaklarına ilgi çekmeyi dahi ihmal etmiyoruz. Bu nadir etkinliğe Aziziye Belediyemizi da dahil eden Bakanlığımıza ve Enerji Kentleri Birliğimize teşekkür ediyoruz” dedi. – ERZURUM

Share: