DENEYAP Uygulayım Bilimi Atölyesi’nde 160 mektepli yetişek görüyor

Osmaniye Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü tarafından gençlik merkezinde açılan DENEYAP Uygulayım Bilimi Atölyesi’nde 160 öğrenci eğitim görüyor.

Öğrenciler atölyelerde robotik kodlama, tasarım ve istihsal, nanoteknoloji, materyal bilimi, atak aplikasyon kabil alanlarda kendilerini geliştirme imkanı buluyor.

Atölye sorumlusu Mehmet Özkan, yaptığı açıklamada, atölyelerin yurdun dört bir yanına dağılmasıyla gençlerin teknolojiye algı imkanının arttığını söyledi.

Öğrencilere 3 sene terbiye verileceğini anlatım fail Özkan, “DENEYAP Teknoloji Atölyesi’nde 100 ortaokul ve 60 lise öğrencimiz elektronik programlama ve nesnelerin interneti, yazılım teknolojileri, siber düzenlilik, erke teknolojileri, havacılık ve feza teknolojileri, bireşimli zeka, nanoteknoloji ve malzeme bilimi, ileri robotik, robotik ve kodlama, cıvıl cıvıl uygulama alanlarında eğitim görecek. Öğrencilerimiz ve velilerimiz çokça heyecanlılar. İnşallah iyice aynı şekilde sonuçlandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Öğrenci Hulise Kılınç birlikte atölyede ders aldığı üzere mutlu olduğunu belirterek, her dönem arkadaşlarıyla eskimemiş icraat yaptıklarını kaydetti.

Share: