Denizli bili! Denizli’de inanma kemerinin önemi 90 okulda anlatılacak

Denizli’de meydana gelen gidiş geliş kazalarındaki ölüm ve yaralanmaların sunu uzuv indirilmesi üzere el genelinde kâin 90 okulda inanma kemeri simülasyon ara bulucu ile öğrencilere yönelik uygulamalı yetişek verilecek.

Denizli İl Cingöz Komutanlığı meydana mevrut gidiş geliş kazalarındaki ahiret yolculuğu ve yaralanmaların sunu organ indirilmesi, vatandaşların bilinçlendirilmesi için çalışmalarına mütemadi devam ediyor.

Bu çerçevede, inanma kemerinin öneminin daha ongun anlaşılması ve inanma kemeri yakışmamış alışkanlığının yaygınlaştırılması amacıyla Gidiş Geliş Şube Müdürlüğü eliyle Itimat Kemeri Benzetim Ara Bulucu ile öğrencilere müteveccih kılgılı eğitimler verilmeye başlandı.

Denizli İl Jandarma Komutanlığı yoluyla yapılan açıklamada, “Okulların açılması ile alay malay 2022-2023 Eğitim Bilimi Talim yılı boyunca Valilik Makamından alınan “Peki” doğrultusunda 90 okulda yetişek verilecektir. Bu çerçevede geçmiş eğitim bilimi Pamukkale Gözler Ortaokulu ve Pamukkale Güzelpınar Küçük Asya Lisesi’nde başlanmıştır. Yapılan araştırmalar emniyet kemeri kullanmanın dolay koltukta oturanlar için ölümleri yüzde 45-50, art koltukta oturanlar üzere yüzdelik 65-70 oranında azalttığını göstermektedir” denildi. – DENİZLİ

Share: